Dani Sordo otrzymał ofertę przejścia z WRC do World RX. Wyląduje w Renault?

Pipo López z hiszpańskiego dziennika „As” spekuluje, że fabryczny kierowca Hyundaia w WRC, Dani Sordo otrzymał ofertę przejścia do Rallycrossowych Mistrzostw Świata. Chętnym zespołem na angaż Kantabryjczyka jest brytyjski Prodrive, który wprowadził do World RX nowe Renault Mégane RS RX. Hiszpan jeździł dla tego zespołu, gdy prowadził on program dla marki Mini w WRC.

Sordo pozostawił po sobie dobre wrażenie w Prodrive. Za kierownicą niezbyt udanego Mini John Cooper Works WRC zdobył drugie miejsce w Rajdzie Francji (2011) i Rajdzie Monte Carlo (2012). W ostatni weekend Dani był widziany w roli kibica na torze Circuit de Barcelona-Catalunya, gdzie rozpoczął się serial World RX. Sam kierowca zapewnia jednak, że w tym momencie myśli tylko o WRC.

Dani Sordo otrzymał ofertę przejścia z WRC do World RX. Wyląduje w Renault?
Podaj dalej

Na ten moment zostaję w rajdach – deklaruje Dani Sordo. – Emocje, jakie towarzyszą mi w samochodzie rajdowym na odcinkach specjalnych nie mają sobie równych, dlatego nawet nie myślę o zmianie dyscypliny. Oczywiście, w przyszłości nie miał bym nic przeciwko startom w rallycrossie, który także jest bardzo interesujący, dzięki mocnym samochodom i ekscytującym wyścigom – dodaje.


Szef Prodrive, David Richards być może namówi niespełna 35-letniego kierowcę, jeżeli w World RX oficjalnie zaangażuje się Renault. Francuska marka jest obecnie skupiona na Formule 1, ale jeżeli Mégane RS RX będzie notować obiecujące wyniki, to fabryczne wsparcie nie jest wykluczone. Podczas pierwszej rundy w Montmeló oba samochody Renault awansowały do półfinałów.

Tekst: Marcin Zabolski

Tagi: Dani Sordo, WRC, WRX, World Rallycross, Prodrive

Przeczytaj również