Dakar: zapowiedź 3. etapu

Trzeciego dnia rywalizacji w Rajdzie Dakar zawodnicy zmierzą się z trasą z San Miguel de Tucuman do San Salvador de Jujuy. Oprócz kierowców ciężarówek wszyscy pokonają dziś 780 kilometrów, z czego aż 364 złoży się na odcinek specjalny.

Dakar: zapowiedź 3. etapu
Podaj dalej

Jako pierwsi na trasie tradycyjnie pojawią się motocykliści i quadowcy – ci opuszczą biwak w San Miguel de Tucuman o godzinie 10:40 polskiego czasu i udadzą się na zachód, gdzie pojawią się pierwsze sekcje off-roadowe.

Najważniejsze tego dnia nie będą jednak ani dystans, ani off-roadowe sekcje, a drastyczne zmiany wysokości. Z biwaku w San Miguel de Tucuman widać już Andy – relacjonował wczoraj Kuba Przygoński. Jutro wjedziemy w góry, na wysokość 5000 m n.p.m. Pokonamy tą wysokość w ciągu dwóch godzin, to będzie ogromne wyzwanie – zakończył zajmujący obecnie 11. miejsce w klasyfikacji generalnej Przygoński.

W trzecim etapie swojej szansy upatruje także Rafał Sonik, bowiem stawka zdecydowanie bardziej rozciągnie się między startem a metą. – Cieszy to, że będę mieć przed sobą zdecydowanie mniej rywali. Krok po kroku realizujemy zamierzenia i odbudowujemy pozycję. Prawdziwe wyzwania czekają nas dopiero w Boliwii – zakończył Sonik, który odrabia straty po incydencie z pierwszego etapu.

Z górskiej sekcji wyłączone zostały przejazdy kierowców ciężarówek, przez co pokonają oni trzeciego dnia Rajdu Dakar aż 150 kilometrów oesowych mniej od reszty zawodników.

Pierwsza załoga (polskiego czasu):

Motocykle – 10:40 – Toby Price

Quady – 11:50 – Pablo Copetti

Samochody – 13:35 – Sebastien Loeb

UTV – 14:45 – Mao Ruijin

Ciężarówki – 15:30 – Martin van der Brink

Mapa 3. etapu:

 

 

 

Przeczytaj również