Dakar: zapowiedź 2. etapu

Dakar: zapowiedź 2. etapu

Podaj dalej

Drugi etap tegorocznego Rajdu Dakar rozpocznie się w mieście Resistencia, stolicy prowincji Chaco w północno-wschodniej części Argentyny. Pierwsze załogi pojawią się na trasie rajdu o godzinie 13:30 polskiego czasu.

Styczeń jest jednym z najgorętszych miesięcy w prowincji Chaco, a średnie temperatury oscylują tu w granicach 33,5 stopnia Celsjusza. Jako pierwsi na trasę rajdu wyjadą zawodnicy ścigający się na motocyklach (142 załogi) oraz quadach (37 załóg). Wśród nich zabraknie niestety Jakuba Piątka, który na wczorajszym pierwszym odcinku doznał złamania kości śródręcza.

Niecałe dwie godziny później do rywalizacji włączą się zawodnicy startujący w samochodach (77 załóg) i buggy z napędem 4×4 (10 załóg). O godzinie 18:10 jako ostatni na trasę rajdu wyruszą zawodnicy rywalizujący w ciężarówkach (50 załóg).

Dzisiejszy etap Resistencia – San Miguel de Tucuman liczyć będzie łącznie 803 kilometry, z czego odcinek specjalny dla samochodów, motocykli i quadów wyniesie 275 kilometrów. Zawodnicy rywalizujący za kierownicami ciężarówek przejadą 9 kilometrów więcej.

Największym wyzwaniem na trasie dzisiejszych zmagań będzie region prowincji Chaco, który słynie z nieprzewidywalnych i zmiennych warunków. Wielu nawet najbardziej doświadczonych zawodników będzie musiało wykazać się ogromnym skupieniem przejeżdżając przez trasy wchodzące w skład Rally Transchaco. W zależności od warunków atmosferycznych, na trasie spodziewać się możemy ogromnej ilości kurzu, lub błota.

Pierwsza załoga: 

Motocykle – 13:30 – J. Pedrero Garcia

Quady – 14:32 – M. Medeiros

Samochody – 16:05 – N. Al-Attiyah

UTV – 17:09 – T. Coronel

Ciężarówki – 18:11 – M. Kolomy

Mapa 2. etapu:

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News