Dakar wjeżdża na odcinki z WRC

Dakar wjeżdża na odcinki z WRC

Dakar wjeżdża na odcinki z WRC

Podaj dalej

Rajd Dakar wkracza w swoją finałową fazę, a zawodnicy dziś zmierzą się z przedostatnim etapem tegorocznej imprezy. W bardzo komfortowej sytuacji znajduje się Carlos Sainz, który jest już niemal pewny zwycięstwa.

13. etap Rajdu Dakar poprowadzi z San Juan prosto do Cordoby, gdzie jutro będzie miał miejsce wielki finał, meta i ceremonia wręczenia nagród.

Kierowca Peugeota obecnie legitymuje się bezpieczną przewagą nad drugim Stephane Peterhanselem, który zapowiedział już, że nie będzie atakował swojego zespołowego kolegi.

Jeśli Sainz uniknie przygód, a jest to wielce prawdopodobne, gdyż dzisiejszy etap będzie prowadził przez tereny przypominające trasy Rajdowych Mistrzostw Świata, świetnie znane Hiszpanowi, spokojnie dowiezie zwycięstwo w jubileuszowej, 40. edycji Rajdu Dakar do mety.

Kierowcy quadów i motocykli po niespodziewanym dniu przerwy spowodowanym trudnymi warunkami atmosferycznymi wrócą dziś na trasę rywalizacji. Pierwsi z nich pojawią się na 13. etapie już o godzinie 12:45 polskiego czasu.

Załogi samochodów opuszczą biwak nieco ponad 2 godziny później – o 15:03 polskiego czasu.

Tagi: Dakar 2018MotulEpicStoryOriginalByMotulRajd DakarThisIsDakarEpicStorybyMotul

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News