Dakar 2018 - drugi maraton z rzędu

Dakar 2018 - drugi maraton z rzędu

Dakar 2018 – drugi maraton z rzędu

Podaj dalej

Carlos Sainz z komfortową, godzinną przewagą otworzy dzisiejszą trasę 8. etapu Rajdu Dakar z Uyuni do Tupizy. Wszyscy kierowcy będą mieli dziś do pokonania zaledwie 87 kilometrów dojazdówki i 498 kilometrów odcinka specjalnego.

Choć przewaga Hiszpana nad drugim zawodnikiem wydaje się być niewiarygodnie wręcz komfortowa, kierowca Peugeota bardziej niż na jej utrzymaniu będzie musiał skupić się dziś na dowiezieniu swojego samochodu bezpiecznie do mety.

Dzisiejszy etap jest najdłuższym w całym 40. Rajdzie Dakar, którego partnerem strategicznym jest olejowa firma Motul. Kierowcy pokonają dziś aż 498 kilometrów odcinka specjalnego, stanowiącego drugą część maratońskiej próby, która rozpoczęła się wczoraj.

Jednym z największych dzisiejszych wyzwań będą wydmy położone na wysokości 3,500 m n.p.m.

Kierowcy opuszczą biwak w Uyuni punktualnie o godzinie 14:49, natomiast pierwsi motocykliści i kierowcy quadów wyruszą do rywalizacji już o 12:00 polskiego czasu.

Meta dzisiejszego odcinka została zlokalizowana w Tupizie – w wąskiej dolinie, przez którą przepływa rzeka o tej samej nazwie. Historia tego miasta sięga roku 1535, kiedy to posłużyło za bazę zaopatrzeniową eskapady Diego de Almagro do Chile. To jedno z ważniejszych centrum kopalnianych w całej Boliwii.

Tagi: Dakar 2018MotulEpicStoryOriginalByMotulRajd DakarThisIsDakar

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News