Daftracing nie może doczekać się startu w Memoriale

Daftracing nie może doczekać się startu w Memoriale

Daftracing nie może doczekać się startu w Memoriale

Podaj dalej

Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak po bardzo udanym występie w grudniowym Rajdzie Barbórka zdecydowali się na otwarcie sezonu 2018 w równie rajdowym klimacie. Duet reprezentujący barwy Daftracing już w pierwszy weekend kwietnia wystartuje w 2. Platinum Rajdzie Memoriale J. Kuliga i M. Bublewicza. Na liście zgłoszeń zawodów w Wieliczce znalazły się 34 załogi.

Rywalizacja o najwyższe lokaty zapowiada się niezwykle emocjonująco, bowiem swój start zapowiedzieli m. in. tacy kierowcy urzędujący mistrz Polski jak Filip Nivette, Waldemar Kluza – mistrz GSMP, czy Jakub „Colin” Brzeziński.

Od wielu lat bardzo chcieliśmy wystartować w Platinum Rajdzie Memoriale J. Kuliga i M. Bublewicza. Nie dość, że impreza jest upamiętnieniem wspaniałych kierowców, to zawsze gromadzi na starcie świetną stawkę zawodników. W tym roku swój start zapowiedziało bardzo dużo kierowców znanych z występów w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, co cieszy podwójnie. Zapowiada się rywalizacja na topowym poziomie – zapowiedział Michał Ratajczyk.

Dla zawodników Daftracing start w Wieliczce będzie kolejnym etapem przygotowań do sezonu 2018, a głównym celem załogi ma być dojechanie do mety i pokonanie wszystkich odcinków specjalnych – Niestety, dość mocno rozłożyła mnie choroba i jestem na antybiotykach, więc forma nie jest najlepsza, choć z dnia na dzień się poprawia. Będziemy walczyć dzielnie, jesteśmy po ostatnich krótkich testach – samochód sprawuje się dobrze, a my jesteśmy w świetnych nastrojach. Jeszcze nie wiemy, czy będzie to tylko jednorazowy start w rajdach, czy coś więcej – teraz skupiamy się na memoriale. Chcemy być na mecie, przejechać wszystkie odcinki specjalne, świetnie się bawić i rozpocząć wielkim uśmiechem nowy sezon dla całego naszego zespołu – dodał Ratajczyk.

W swoim debiucie w Wieliczce Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak zmierzą się z 9 odcinkami specjalnymi o łącznej długości 40 kilometrów. Jednym z najbardziej widowiskowych oesów z całą pewnością będzie zaplanowany na sobotni wieczór podwójny przejazd przez centrum Wieliczki. Rywalizacja rozpocznie się w sobotę tuż przed godziną 12:00, a wszystkie załogi aż trzy razy pojawią się na odcinku specjalnym Brzegi. Zwycięzców rajdu poznamy w niedzielę tuż przed 13:00.

– Bardzo się cieszę, że rozpoczynamy nowy sezon motorsportowy z Daftracing dodał Jędrzej Szcześniak. – Śledziłem od dawna Rajd Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza i bardzo się cieszę, że to właśnie tutaj wystartuję u boku Michała Ratajczyka. Damy z siebie wszystko, mamy pozytywne nastroje i bardzo się cieszymy, że właśnie tu zaczynamy sezon. W czwartek po raz pierwszy w tym roku testowałem moje wyścigowe Porsche i już nie mogę się doczekać kolejnych kilometrów, jednak teraz cała uwaga spoczywa na najbliższym rajdzie. Zapraszamy wszystkich kibiców do parku serwisowego – dużą zasługę w naszym starcie ma też liczne grono kibiców z Wieliczki, które zawsze pojawia się na GSMP i które przekonało nas do startu w tej imprezie. Panowie – jedziemy również dla Was!

Tagi: Platinum, Daftracing, Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News