Dacia Duster Elf Cup: Prolog na poligonie dla Sznajdera i Mroczka

Zawodnicy startujący w Rajdzie Columna Medica Polskie Safari mają za sobą prolog otwierający zmagania w Drawsku Pomorskim. Pierwszymi liderami są w pucharze Dacii są Konrad Sznajder i Tomasz Mroczek.

Co ciekawe, duet Sznajder/Mroczek notował również najlepsze czasy podczas pierwszej rundy cyklu, Rajdu Baja Drawsko Pomorskie. Tam ostatecznie nie udało się im zwyciężyć ze względu na piętnastominutową karę. Na pierwsze miejsce wskoczyli wtedy Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba, którzy dziś na SSS Poligon zajęli miejsce trzecie. Na drugiej pozycji zameldowali się z kolei Mariusz Pietrzycki i Kamil Nowak, którzy w pierwszej rundzie zajęli miejsce piąte.

Rywalizacja na prologu była niezwykle zacięta. Wystarczy powiedzieć, że na trasie liczącej sobie 12 km, różnica między pierwszą trójką wyniosła zaledwie trzy sekundy! W miarę małą stratą popisali się również Jan Kozioł i Piotr Greguła, którzy do Sznajdera i Mroczka stracili 8,2 s. W pierwszej piątce znalazło się jeszcze miejsca dla Magdaleny Zając i Kazimierza Ruszela.

OS2 Safari 1 wystartuje dla Dacia Duster Elf Cup jutro o godzinie 9:40. To właśnie tam poznamy pierwsze odpowiedzi na nurtujące nas pytania, a różnice czasowe z pewnością będą większe. Na zawodników czekają tam bowiem aż 102 km walki, co w połączeniu z drugim przejazdem tego etapu da nam równe 204 km ścigania.