Dacia Duster Elf Cup: Poligon w Żaganiu sprawdzi pucharowiczów

Dacia Duster Elf Cup: Poligon w Żaganiu sprawdzi pucharowiczów

3 interakcje
Dacia Duster Elf Cup: Poligon w Żaganiu sprawdzi pucharowiczów

Podaj dalej

Po dwóch rundach rozegranych na północy Polski, rywalizacja w  Dacia Duster Elf Cup przenosi się na południe. Czołowi zawodnicy cross-country po rocznej przerwie znów ścigać się będą na poligonach wojskowych w okolicach Żagania.

Co ciekawe, Żagań to lokalizacja, w której rywalizacja w Dacia Duster Elf Cup odbywała będzie się po raz pierwszy. Impreza w Żaganiu jest ostatnią rundą Rajdowych Mistrzostw i Pucharu Polski Samochodów Terenowych, ale zarazem też przedostatnią w DDEC.

Trasy w Żaganiu są nieznane większości zawodników DDEC, choć niektórzy mogą je pamiętać z 2017 roku, kiedy startowali w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych, już po zakończeniu cyklu Dacia Duster Elf Cup.

Po ulewnych deszczach warunki na poligonie były wtedy bardzo trudne, głównie ze względu na wodę, błoto i głębokie koleiny. W tym roku prognoza pogody jest o wiele łaskawsza, ale przy szybszych przejazdach także łatwo o błąd.

Na liście zgłoszeń znalazło się 7 załóg startujących w pucharze Dacii. Poniżej przedstawiamy listę załóg, które pojawią się w rywalizacji w Baja Europe:

220. Magda Zając/ Kazimierz Ruszel
223. Pascal Brodnicki/ Ernest Górecki
224. Tadeusz Rzeżuchowski/ Wojciech Jermakow
225. Maciej Grabowski/ Adam Binięda
226. Michał Cebula/ Filip Chilarzewski
227. Wojciech Musiał/ Daniel Siatkowski
228. Grzegorz Brzeziński/ Mieczysław Sobkiewicz

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News