Dacia Duster Elf Cup: Pascal Brodnicki triumfuje w Szczecinku i obejmuje fotel lidera pucharu

Pascal Brodnicki i Ernest Górecki zajęli drugą pozycję na drugim przejeździe przez poligon Czarne, dzięki czemu utrzymali swoje prowadzenie i zwyciężyli w Rajdzie Baja Szczecinek.

Jedno możemy powiedzieć otwarcie – to był kolejny wymagający, nieprzewidywalny rajd pucharu Dacii Duster. Koleiny, hopki, na czele ze znaną Hopą Kufla, dziury – wszystko to było obecne na poligonach Okonek i Czarne.

Po przekonywującym zwycięstwie Pascala Brodnickiego na OS3 Czarne 1, popularny kucharz wykręcił drugi czas na OS4 Czarne 2, tracąc do drugiego Rzeżuchowskiego 41 sekund. Podium na tej próbie uzupełnił Grabowski, który był z tyłu o 43 sekundy.

Dzięki takim rozstrzygnięciom Brodnicki wygrał rajd z przewagą 6 minut i 14 sekund nad drugim Grabowskim. Dwie sekundy za nim ukończył trzeci Musiał. Warto podkreślić, że Pascal zajął również drugie miejsce w pucharze Polski w klasie S2 a dzięki zwycięstwu w Baja Szczecinek to on jest nowym liderem pucharu Dacii.