Dacia Duster Elf Cup: Pascal Brodnicki najlepszy w Rajdzie Polskie Safari

Dacia Duster Elf Cup: Pascal Brodnicki najlepszy w Rajdzie Polskie Safari

67653139_845095735872219_4723190460422553600_n

Podaj dalej

Pascal Brodnicki i Ernest Górecki zwyciężyli w Rajdzie Polskie Safari w pucharze Dacii Duster. Po raz kolejny zmagania DDEC dostarczyły mnóstwa emocji i dramatyczna walka o zwycięstwo trwała do samego końca.

Druga pętla rajdu rozpoczęła się od OS4 Jednorożec 2. Tam do głosu znów doszli ci, którzy z bardzo dobrej strony prezentowali się o poranku, a więc Tomasz Kijanowski i Michał Jurgała. 17 sekund stracił do nich już Brodnicki, zaś podium skompletowała załoga Grabowski/Binięda.

Na OS5 Krzynowłoga 2 znów wszystko wyglądało zgoła inaczej, bo odcinkowe zwycięstwo powędrowało do triumfatora pierwszej rundy Dacia Duster Elf Cup 2019, czyli do Tadeusza Rzeżuchowskiego. W wynikach nie obserwowaliśmy już za to niestety Kijanowskiego, który musiał wycofać się z rywalizacji.

Kiedy wszyscy myśleli, że to już koniec niespodzianek, po raz kolejny obserwowaliśmy niezwykle dramatyczny finisz rajdu. Liderujący Rzeżuchowski stracił do zwycięzcy oesu ponad 6 minut! Zwycięzcy oesu, którym był… Brodnicki.

Znany kucharz dzięki pięknemu atakowi na OS6 Inter-bor 2 nie tylko awansował na podium… awansował na pierwszy jego stopień i zgarnął dla siebie pierwsze zwycięstwo w Dacia Duster Elf Cup. Podium skompletowały ostatecznie załogi Cebula/Chilarzewski oraz Grabowski/Binięda.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News