Dacia Duster Elf Cup: Cebula i Chilarzewski prowadzą na półmetku w Przasnyszu

Michał Cebula i Filip Chilarzewski znajdują się pozycji liderów Rajdu Polskie Safari w kategorii Dacia Duster Elf Cup na półmetku rywalizacji. Co ciekawe, oni w pierwszej pętli nie wygrali żadnej próby, ale popisali się spokojną i skuteczną jazdą.

Rajd Polskie Safari rozpoczął się od OS1 Jednorożec 1. Tam najlepiej poradzili sobie Tomasz Kijanowski i Michał Jurgała. Oni na 31-kilometrowej próbie pokonali aż o 30 sekund duet Rzeżuchowski/Jermakow, zaś trzeci Cebula i Chilarzewski byli trzeci ze stratą 38 sekund.

Po chwili załogi były już na 33-kilometrowym OS2 Krzynowłoga 1. Kijanowski potwierdził tam znakomitą dyspozycję i znów wygrał, natomiast tym razem drugi Cebula stracił do niego zaledwie 5 sekund. Pierwsza trójka skompletowana była tymi samymi zawodnikami, co w pierwszym przypadku – uzupełnił ją Rzeżuchowski ze stratą 9 sekund do Kijanowskiego.

Niestety liderzy rajdu stracili sporo czasu na OS3 Inter-bor 1. Tam wyniki mogły zaskoczyć – pierwszy był Maciej Grabowski, drugą pozycję zajął zaś Pascal Brodnicki. Na trzecim miejscu znalazł się Cebula, ale co najważniejsze, Kijanowski stracił ponad 2 minuty.

Dzięki takiemu obrotowi spraw załoga Cebula/Chilarzewski prowadzi teraz w Rajdzie Polskie Safari i sygnuje się przewagą w wysokości 9 sekund nad parą Rzeżuchowski/Jermakow. 46 sekund za liderami jest załoga kompletująca podium – Grabowski/Binięda. Kijanowski i Jurgała spadli na czwarte miejsce i tracą już ponad minutę.