Dacia Duster Elf Cup: Brodnicki wygrywa na poligonie Czarne i obejmuje prowadzenie w Szczecinku

Dacia Duster Elf Cup: Brodnicki wygrywa na poligonie Czarne i obejmuje prowadzenie w Szczecinku

7 interakcji
pascal brodnicki, dacia duster elf cup

Podaj dalej

Pascal Brodnicki i Ernest Górecki wykręcili najlepszy czas na pierwszym przejeździe przez poligon Czarne i to oni są nowymi liderami Rajdu Baja Szczecinek w kategorii Dacia Duster Elf Cup.

Ze względu na spore opóźnienia startu, wczoraj zawodnicy pucharu Polski przejechali wyłącznie jeden odcinek specjalny na poligonie Okonek. Tam najlepszymi byli Michał Cebula i Filip Chilarzewski, a podium skompletowali duety Rzeżuchowski/Jermakow i Grabowski/Binięda.

Już dzisiejszego poranka na poligonie Czarne sytuacja wyglądała zgoła odmiennie. Co najważniejsze, ponad 17 minut stracili Cebula i Chilarzewski, spadając jednocześnie z pierwszego na ostatnie miejsce. Po raz kolejny jak Filip z konopi wyskoczył nagle Pascal Brodnicki. Popularny kucharz zawiesił poprzeczkę na wyniku 54 minut i 10 sekund.

Drudzy Wojciech Musiał i Daniel Siatkowski stracili do zwycięzców 2 minuty i 58 sekund, z kolei Maciej Grabowski i Adam Binięda byli z tyłu o 5 minut i 22 sekund. Dzięki temu Brodnicki jest zdecydowanym liderem Baja Szczecinek w DDEC, sygnując się obecnie przewagą niemal pięciu minut nad drugim Musiałem.

Start drugiego przejazdu przez poligon Czarne zaplanowano na godzinę 14.25.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News