Dacia Duster Elf Cup: 73 samochody i mnóstwo atrakcji w Przasnyszu

Dacia Duster Elf Cup: 73 samochody i mnóstwo atrakcji w Przasnyszu

Dacia Duster Elf Cup: 73 samochody i mnóstwo atrakcji w Przasnyszu

Podaj dalej

Organizatorzy 38. Rajdu Polskie Safari przedstawili listy zgłoszeń do rozpoczynającej się już w ten weekend imprezy w Przasnyszu. Na starcie pojawią się również kierowcy mistrzostw FIA CEZ, 3. rundy RMPST, mistrzostw Czech i Dacia Duster Elf Cup.

Na liście zgłoszeń całej imprezy znalazły się aż 73 samochody. Z numerem 1. na starcie pojawią się Miroslav Zapletal i Bartosz Momot. Załoga Forda F150 Evo regularnie startuje w Pucharze Świata FIA w Rajdach Terenowych i zajmuje 3. miejsce w generalce. Start w Rajdzie Polskie Safari można uznać za trening przed Baja Poland, na którym Zapletal jest już stałym gościem.

Z numerem 2. wystartują liderzy klasyfikacji RMPST – Michał Małuszyński i Julita Małuszyńska (Mini All4Racing), a z „trójką” pojawią się Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz.

Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba – liderzy w Dacia Duster Elf Cup otrzymali numer „9”, a kolejna pucharowa załoga DDEC – Konrad Sznajder i Tomasz Mroczek – „10”. W sumie zgłoszonych jest dziewięć Dacii.

W harmonogramie imprezy znalazło się 7 odcinków specjalnych o łącznej długości 345 kilometrów. Ceremonia startu na rynku w Przasnyszu rozpocznie się punktualnie o godzinie 17:00 w sobotę, po której wszystkie załogi udadzą się na najkrótszy w harmonogramie, 10-kilometrowy oes Żwirownia Inter-Bor.

W niedzielę zawodnicy zmierzą się z pozostałymi sześcioma odcinkami, a zwycięzców poznamy tuż przed 17:00.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News