Czeski sprawdzian Nivette

Czeski sprawdzian Nivette

Czeski sprawdzian Nivette

Podaj dalej

Podczas nadchodzącego weekendu rozegrany zostanie 23. Ageus Rallysprint. Na liście zgłoszeń m.in. popularna załoga znana z RSMP – Filip Nivette / Kamil Heller.

Pierwsza pętla rajdu

Rajd rozpocznie się w sobotę, 8 kwietnia o godzinie 9:13. Wtedy też ruszy pierwsza próba dnia – Zadverice 1. Zaraz po niej nadejdzie pora na odcinki Kamenak 1 oraz Kopna 1. Prosto z pierwszej pętli zawodnicy udają się do strefy serwisowej zorganizowanej w Slusovicach.

Pozostała część rajdu

Druga pętla rajdu ruszy o godzinie 12:04. Będzie się ona składać z prób Hvozdna 1, Kamenak 2 oraz Kopna 2. Zanim wystartują ostatnie dwa odcinki dnia i całego rajdu załogi udają się na serwis B. Po nim dokończenie rywalizacji – Zadverice 2 oraz Hvozdna 2. Wszystkie te odcinki dają nam łączną ilość prawie 70 km ścigania.

Lista zgłoszeń

Na liście zgłoszeń ciekawe nazwiska. Z jedynką znany m.in. z ERC Jaromir Tarabus. Dalej Martin Vlacek, oraz startujący z numerem 3. Filip Nivette. Polak wystartuje Skodą Fabią R5. Oprócz tej trójki zgłoszeni zostali jeszcze tacy zawodnicy jak Antonin Tlustak, czy Jaroslav Melicharek.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News