Czas szaleństwa na Żuławach

Czas szaleństwa na Żuławach

Podaj dalej

Niecałe dwa tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia nowego sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza i Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur. Tym razem otwarcie rywalizacji nastąpi na malowniczym terenie Żuław za sprawą 4. Rajdu Żuławskiego, który po krótkiej przerwie wraca do pomorskiego kalendarza imprez.

Pierwsza runda RSMPo i RSMWiM zaplanowana jest na czwarty weekend marca (24-25.03.2018) i będzie miała kompaktową formę liczącą 158 km. Dla zawodników Super KJS przygotowano 24 kilometrów, a dla RO 45,9 kilometrów odcinków specjalnych.

Baza rajdu zlokalizowana będzie w miejscowości Błotnik nieopodal DK7. Charakterystyczną cechą rajdu będzie nawierzchnia, na której rywalizować będą zawodnicy; niemal w całości trasa przebiegać będzie po płytach betonowych, co jest ewenementem na skalę krajową. Dla kibiców przygotowano punkty obserwacyjne, z których będzie możliwe śledzenie rywalizacji zawodników.

Organizator zaprasza jednocześnie na oficjalną stronę rajdu www.rajdzulawski.pl oraz na stronę organizatora – Sekcji Sportowej Automobilklubu Morskiego www.fb.com/ssakmorski Zapisy na inauguracyjną rundę RSMPo i RSMWiM trwają do 20 marca. Przewidziano 25 miejsc dla zawodników Super KJS i 10 miejsc dla RO. O przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Szczegóły dostępne na stronie www.masatech.pl w zakładce „4. Rajd Żuławski”.

Zdjęcia: Maciej Kurczalski

Tagi: Rajdy

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News