Czas rozstrzygnięć

Już dziś rozpoczyna się Rajd Grodzki, który będzie stanowił finałową rundę Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Jednak to nie jedyny cykl, który zagości w okolicach Bieczu.

Czas rozstrzygnięć
Podaj dalej

Tegoroczna edycja Rajdu Grodzkiego będzie bowiem gościła również uczestników trzeciej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super KJS. Do rywalizacji zgłosiło się łącznie ponad sześćdziesiąt załóg, które pomiędzy sobą rozstrzygną o losach mistrzowskich tytułów – Aura tak samo jak podczas Rajdu Wisły, czyli poprzedniej rundy HRSMP, będzie mocno jesienna. Niska temperatura, opady deszczu i leżące na drodze liście przyczynią się do słabej przyczepności. Każdy będzie miał jednak takie same warunki – skomentował pilot załogi GO+Cars Atlas Ward, Michał Jucewicz.

W kategorii PZM 5 o końcowy triumf będzie walczyło jeszcze trzech kierowców. Najtrudniejsze zadanie stoi przed Grzegorzem Olchawskim pilotowanym właśnie przez Jucewicza – Chcemy podskoczyć wyżej w klasyfikacji końcowej. Mamy przed sobą Krzysztofa Głowalę oraz Artura Rowińskiego i spróbujemy z nimi powalczyć. Naliczanie punktów w HRSMP jest dosyć skomplikowane, ale ciągle mamy szanse na tytuł i liczymy na walkę do ostatniego odcinka specjalnego – zakończył pilot Audi Quattro A2.

Ceremonia startu honorowego odbędzie się już dzisiaj o godzinie 19:00 na rynku w Bieczu. Kierowcy będą pokonywać odcinki specjalne zlokalizowane w okolicach Lipnicy oraz Trzcinicy. Wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę o godzinie 17:00 w sąsiedztwie Kina Farys.

Więcej informacji dotyczących cyklu Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski jest zawartych w siedemnastym odcinku Rajdowego Świeżaka.

Tagi: HRSMP, Rajd Grodzki, GO+Cars Atlas Ward

Przeczytaj również