Czas przełamania

Czas przełamania

Czas przełamania

Podaj dalej

Francuski weekend Rallycrossowych Mistrzostw Świata powoli nabiera tempa. Dziś na zawodników czekają trzy sesje, w trakcie których zapadną pierwsze rozstrzygnięcia. Wczoraj wieczorem odbył się pierwszy trening, który padł łupem Johana Kristofferssona.

Już o godzinie 8:45 na torze pojawią się zawodnicy klas Super 1600 i RX2, zaś o 10:00 wyjadą kierowcy w Supercarach, zarówno ci z mistrzostw świata, jak i Europy. Druga sesja treningowa zakończy się o godzinie 11:30.

Po pierwszej kwalifikacji dla RX2 o godzinie 11:45 wszyscy udają się na przerwę obiadową, a tor zostanie wyrównany po porannych zmaganiach. O godzinie 13:15 walka wróci na dobre i Q1 zaliczą pozostałe klasy, w tym World RX. Po kolejnym równaniu toru, o godzinie 15:20 wystartuje druga sesja kwalifikacyjna dla wszystkich klas. Zaraz po jej zakończeniu do Q3 przystąpią wszyscy, oprócz Supercarów mistrzostw świata, oni 3 i 4 kwalifikację rozegrają jutro.

Od dłuższego czasu na rallycrossowych torach dominuje fabryczny zespół Volkswagena PSRX. Wydaje się, że impreza na Loheac to idealny czas na przełamanie przede wszystkim dla Forda i Audi, które ostatnio odstawały.

Tagi: Rallycross World RX Loheac

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News