Czas na Valasskę!

Czas na Valasskę!

Czas na Valasskę!

Podaj dalej

Już dzisiaj ruszają Rajdowe Mistrzostwa Czeskiej Republiki! Na starcie 37. Kowax Valašská Rally ValMez pojawi się sześć polskich załóg. Kto powalczy o zwycięstwo i co czeka nas dzisiaj?

Pierwszego dnia Rajdu Valasski zawodnicy zmierzą się z siedmioma odcinkami specjalnymi. Pierwszy z nich wystartuje o godzinie 11:53, kiedy to załogi wyjadą na próbę Fulnek. Następnie nadejdzie pora na testy Odry oraz Lešná, po której wszyscy udają się na serwis. Po południu wszystkie te oesy zostaną powtórzone w takiej samej kolejności, a na zakończenie dnia odbędzie się krótki, widowiskowy superoes Valašské Meziříčí – městská.

Listę zgłoszeń z numerem 1 otwierają Jan Kopecky z Pavlem Dreslerem. Tuż za nimi widzimy m.in. Vaclava Pecha jr., Jana Cernego, czy też kolejnego reprezentanta fabrycznej ekipy Skody, Ole Christiana Veiby’ego. #6 przypadła pierwszej polskiej załodze, Jarosławowi i Marcinowi Szejom, którzy trasy Valasski pokonywać będą Fordem Fiestą R5.

Kolejni Polacy to numer 33, pod którym kryją się Łukasz i Tomasz Kotarbowie w Mitsubishi Lancerze Evo X. Bliźniaczym samochodem trasy pokonywać będą Adam Stec z Dariuszem Zdanowiczem, którzy dostali numer 49. Trzech przedstawicieli mamy w klasie 6. Tam zobaczymy Macieja Lubiaka z Tomaszem Borko w Oplu Adamie R2 a także Arkadiusza Lechoszesta z Łukaszem Sitkiem i Łukasza Lewandowskiego z Piotrem Białowąsem w Peugeotach 208 R2. Trzymamy kciuki!

Tagi: Rajdy, Mistrzostwa Czech

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News