Czas na grę „Szybcy i wściekli”? Codemasters kupił kolejne studio

Czas na grę „Szybcy i wściekli”? Codemasters kupił kolejne studio

a3-dirt-rally-2.0

Podaj dalej

Codemasters właśnie powiększyło się o kolejne dobre studio. Deweloper odpowiedzialny m.in. za serię Dirt Rally wybrał się ostatnio na zakupy i nabył Slightly Mad Studios, odpowiedzialne w przeszłości za Project CARS.

Wchłonięcie Slightly Mad Studios przez Codemasters to ważna data dla fanów gier traktujących tematykę motoryzacji. Z jednej strony mamy więc giganta, który w przeszłości stał za Colinem McRae Rally, czy seriami GRiD i Dirt, z drugiej studio odpowiedzialne m.in. za Need For Speeda i Project CARS.

Jak podaje portal „Interia”, kwota zakupu wyniosła 30 milionów dolarów. Zakup Slightly Mad Studios sprawia, że Codemasters tylko umacnia swoją pozycję lidera na rynku gier wyścigowych. Obie strony nie kryły swojego zadowolenia z połączenia firm. A co z fanami? Co czeka nas w przyszłości?

Krążą plotki, że możemy się spodziewać co najmniej trzech nowych gier. Pierwszą z nich ma być mobilna produkcja Project CARS Go, studio pracuje również nad kolejną odsłoną serii Project CARS a także nad zupełną nowością, która ma zostać prawdziwym hitem.

W kuluarach mówi się o tym, że będzie to gra oparta o licencję jednego z hollywoodzkich hitów. Według wielu będą to „Szybcy i wściekli”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News