Cykl Kierowca Roku Opolszczyzny powraca

Cykl Kierowca Roku Opolszczyzny powraca

Podaj dalej

18 września wystartuje 26. edycja Kierowcy Roku Opolszczyzny dzięki KJS Dobrzeń Wielki. Trasa liczy 130 km, w tym 9 prób, które odbywać się będą na nawierzchni szutrowej. W imprezie mogą wystartować kierowcy posiadający prawo jazdy kat. B oraz samochód dopuszczony do ruchu drogowego, a także piloci, którzy ukończyli 17 lat.

Cykl Kierowca Roku Opolszczyzny organizowany jest od 26 lat, a gmina Dobrzeń Wielki jest jedyną wiejską gminą, w której jest on organizowany. W czterech rundach tegorocznej edycji wzięło udział 149 załóg. Na prowadzeniu znajdują się Oktawian Ostrowicz i Marcin Nanys (Subaru Legacy – Częstochowa). Drugie miejsce należy do Marka Szpunara i Dariusza Polaka (BMW E36 325 – Kietrz). Na najniższym stopniu podium są Rafał i Aneta Kosiccy (Honda Civic – Świebodzice).

kierowca-roku-opolszczyzny-plakat

Uroczysty start odbędzie się spod Urzędu Gminy o godz. 10:30. KJS Dobrzeń Wielki zaprasza kibiców na ciekawą próbą w Borkach od godz. 11:10 do 15:45. Oficjalne zakończenie nastąpi w Gminnym Ośrodku Kultury około godziny 16:30.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News