Creogram Rally Team w barwach Silesionu

Creogram Rally Team w barwach Silesionu

Podaj dalej

Już w najbliższy czwartek na rynku w Dusznikach-Zdroju startuje 50. Rajd Dolnośląski. Przed nami ponad 160 km OS-ów po dolnośląskich odcinkach specjalnych. Dla Creogram Rally Team przygotowania do rajdu upłynęły bardzo intensywnie.

creo_rt_1

– Było trochę stresu – do końca nie byliśmy pewni czy uda nam się na czas przygotować samochód. Jednak, dzięki ekipie Rallylab, wszystko się udało – komentował Dariusz Lamot. Zespół w składzie Dariusz Lamot i Patryk Olejniczak wystartuje z numerem 22, zupełnie nowym Peugeotem 208 R2 w czarno-białych barwach SILESIONu.

Silesion.pl to portal informacyjny, który wystartował 3 października, a jego pomysłodawcą i twarzą jest Kamil Durczok. Patryk Olejniczak uważa, że klasa czwarta jest bardzo silnie obsadzona w Rajdzie Dolnośląskim, a zespołowi przyjdzie rywalizować z jedenastoma innymi zespołami. – Nastawiamy się na mocną walkę, choć będzie to mój debiut w tym rajdzie. Zeszłoroczną edycję tego klasyka zakończyłem przedwcześnie, bo na odcinku testowym. Teraz jestem zdecydowanie lepiej przygotowany i skoncentrowany – dodaje Dariusz Lamot.

– Dzisiaj byliśmy na testach aby przygotować siebie i kompletnie świeżego Peugeota do rywalizacji na OS-ach. Mieliśmy trochę pracy do wykonania w związku z ustawieniem nowego zawieszenia na specyficzne dolnośląskie odcinki. Poza tym jak zawsze liczymy na świetną zabawę w rajdówce – mówi Patryk.

Dla zespołu rajd ma nowy, charytatywny charakter. Organizatorzy 50. Rajdu Dolnośląskiego zachęcają kibiców do wsparcia zbiórki pieniędzy dla Szymka, który wraz z rodzicami codziennie walczy z ciężką chorobą serca. Po długich namysłach jak zespół może włączyć się do pomocy, zdecydował się zorganizować aukcję. Zapraszamy do licytacji ilustracji projektantów z Creogram oraz koszulek z rajdowej kolekcji MSZZ.

To pierwsza aukcja, którą organizuje zespół ale liczy na hojność przyjaciół, znajomych, kibiców rajdowych. Szczegóły aukcji znajdują się na oficjalnym fanpage Creogram Rally Team na facebooku: http://bit.ly/2dsQovX

Szymkowi można pomagać również, niezależnie od aukcji, wysyłając SMS na numer: 72365 treść: S4305 koszt 2,46 zł brutto (w tym VAT). Można też wpłacać środki na konto za pośrednictwem fundacji: www.siepomaga.pl/pomocdlaszymka Liczy się tutaj każda złotówka – ciągle brakuje prawie 150 tys. zł, aby Szymek miał szansę na wszczepienie nowoczesnej zastawki i mógł dalej cieszyć się życiem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News