Coraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć

Coraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć

Coraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć

Podaj dalej

Za nami trzecia sesja kwalifikacyjna podczas weekendu Team Verksted RX Norwegii. 6. runda World RX nie rozpieszcza w tym roku kibiców jeśli chodzi o pogodę, jednak ilość emocji na torze Lankebanen w zupełności to wynagradza.

Race 1

W pierwszym wyścigu wystartowali ci, którzy najsłabiej poradzili sobie wczoraj w Q2… i nie oszukujmy się, nie mają już żadnych szans na awans do półfinałów. Najlepiej poradził sobie Csucsu, drugi był Herve Lemonnier, trzeci Laurent Bouliou.

Race 2

Kompletnie inne umiejętności mogliśmy zaobserwować w biegu numer 2. Tam pazur pokazał najmłodszy kierowca Peugeota – Kevin Hansen. Szwed jeszcze w środę brał udział w ceremonii zakończenia szkoły, teraz po raz kolejny wygrywa bieg w mistrzostwach świata. Tuż za nim ukończył Niclas Gronholm, trzeci był Joni-Pekka Rajala.

Race 3

Trzecia gonitwa była świetną przygrywką przed dwom najważniejszymi wyścigami Q3. W przeciągu 4 okrążeń wyklarowały się tutaj dwie grupy. W pierwszej przyjechali Timur Timerzyanov i Janis Baumanis. Dalej zakończyli Guy Wilks, JB Dubourg i Timo Scheider.

Race 4

Począwszy od 4 wyścigu rozpoczęło się niesamowite ściganie. Na gridzie zaczęli pojawiać się coraz lepsi zawodnicy, którzy kręcili coraz lepsze czasy. Najlepiej w panujących na Lankebanen warunkach poradził sobie aktualny lider mistrzostw świata – Johan Kristoffersson. Podium uzupełnili Toomas Heikkinen, oraz reprezentant fabrycznej ekipy Forda Ken Block, który zdołał przywieźć za sobą Sebastiena Loeba. Stawka została zamknięta przez Reinisa Nitissa.

Race 5

W ostatnim biegu siłę pokazał król Lankebanen – Andreas Bakkerud. Norweg w Fordzie Focusie RS RX okazał się tutaj zdecydowanie najlepszy, pokonując o ponad 1 sekundę Mattiasa Ekstroma. Czwarty Petter Solberg stracił tutaj ponad 2 sekundy. Niestety, biegu nie ukończył Timmy Hansen, co oznaczało ostatnie miejsce w sesji dla niego.

Klasyfikacja punktowa

Po trzech sesjach kwalifikacyjnych na prowadzeniu w klasyfikacji punktowej znajduje się Mattias Ekstrom. Szwed ma przewagę w wysokości 3 punktów nad drugim Andreasem Bakkerudem i 7 nad trzecim Johanem Kristofferssonem. Pierwszą piątkę uzupełniają Petter Solberg i Toomas Heikkinen.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News