Coraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć

Coraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć

Podaj dalej

Za nami trzecia sesja kwalifikacyjna podczas weekendu Team Verksted RX Norwegii. 6. runda World RX nie rozpieszcza w tym roku kibiców jeśli chodzi o pogodę, jednak ilość emocji na torze Lankebanen w zupełności to wynagradza.

Race 1

W pierwszym wyścigu wystartowali ci, którzy najsłabiej poradzili sobie wczoraj w Q2… i nie oszukujmy się, nie mają już żadnych szans na awans do półfinałów. Najlepiej poradził sobie Csucsu, drugi był Herve Lemonnier, trzeci Laurent Bouliou.

Race 2

Kompletnie inne umiejętności mogliśmy zaobserwować w biegu numer 2. Tam pazur pokazał najmłodszy kierowca Peugeota – Kevin Hansen. Szwed jeszcze w środę brał udział w ceremonii zakończenia szkoły, teraz po raz kolejny wygrywa bieg w mistrzostwach świata. Tuż za nim ukończył Niclas Gronholm, trzeci był Joni-Pekka Rajala.

Race 3

Trzecia gonitwa była świetną przygrywką przed dwom najważniejszymi wyścigami Q3. W przeciągu 4 okrążeń wyklarowały się tutaj dwie grupy. W pierwszej przyjechali Timur Timerzyanov i Janis Baumanis. Dalej zakończyli Guy Wilks, JB Dubourg i Timo Scheider.

Race 4

Począwszy od 4 wyścigu rozpoczęło się niesamowite ściganie. Na gridzie zaczęli pojawiać się coraz lepsi zawodnicy, którzy kręcili coraz lepsze czasy. Najlepiej w panujących na Lankebanen warunkach poradził sobie aktualny lider mistrzostw świata – Johan Kristoffersson. Podium uzupełnili Toomas Heikkinen, oraz reprezentant fabrycznej ekipy Forda Ken Block, który zdołał przywieźć za sobą Sebastiena Loeba. Stawka została zamknięta przez Reinisa Nitissa.

Race 5

W ostatnim biegu siłę pokazał król Lankebanen – Andreas Bakkerud. Norweg w Fordzie Focusie RS RX okazał się tutaj zdecydowanie najlepszy, pokonując o ponad 1 sekundę Mattiasa Ekstroma. Czwarty Petter Solberg stracił tutaj ponad 2 sekundy. Niestety, biegu nie ukończył Timmy Hansen, co oznaczało ostatnie miejsce w sesji dla niego.

Klasyfikacja punktowa

Po trzech sesjach kwalifikacyjnych na prowadzeniu w klasyfikacji punktowej znajduje się Mattias Ekstrom. Szwed ma przewagę w wysokości 3 punktów nad drugim Andreasem Bakkerudem i 7 nad trzecim Johanem Kristofferssonem. Pierwszą piątkę uzupełniają Petter Solberg i Toomas Heikkinen.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News