Colin rozpoczyna sezon w WRC 3

Colin rozpoczyna sezon w WRC 3

Colin rozpoczyna sezon w WRC 3

Podaj dalej

Już w najbliższy weekend Jakub ,,Colin” Brzeziński wraz z Szymonem Marciniakiem przystąpią do Rajdu Korsyki – czwartej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata.

Rajd Korsyki 2017

Polacy powalczą z 15 rywalami w kategorii WRC 3. Załoga GO+ Cars Atlas Ward ma przed sobą do pokonania 10 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 316 km. Rajd Korsyki uchodzi za jeden z najtrudniejszych w kalendarzu, potocznie jest też nazywany ,,rajdem 10 000 zakrętów”.

Drogi na wyspie położonej na Morzu Śródziemnym są niezwykle specyficzne. Wąskie, ciasne, kręte i niezwykle wymagające. Park serwisowy zlokalizowany został na lotnisku w Bastii. Ceremonia otwarcia obędzie się zaś na zachodzie wyspy – w Ajaccio. W piątek na zawodników czekają cztery odcinki specjalne, co ciekawe – w ich trakcie zawodnicy nie będą mieli okazji skorzystania z pomocy swoich mechaników, gdyż nie zaplanowano strefy serwisowej a jedynie strefę zmiany opon.

Najdłuższym dniem będzie sobota, wtedy też zawodnicy pokonają dwie pętle po dwa odcinki co da łącznie 131,92 km ścigania. Zmagania zakończone zostaną dwoma niedzielnymi odcinkami. Jeden z nich mierzy aż 53,78 km!

Jakub ,,Colin” Brzeziński : – Przerwa między sezonowa była długa, ale minęła bardzo szybko i pracowicie. Zrobiliśmy dużo kilometrów i czuję, że jesteśmy dobrze przygotowani. W Korsyce wystartuje cała czołówka Rajdowych Mistrzostw Świata, więc jestem ciekaw naszego tempa. W klasyfikacji WRC 3 będziemy ścigać się z 15 rywalami i mam nadzieję na przywiezienie solidnych punktów.

Rajd Korsyki uznawany jest za jeden z najtrudniejszych na świecie – patrząc na onboardy dochodzimy do wniosku, że trasa jest nierówna, brudna jednak bardzo przyczepna. Asfalty przypominają trochę te znane z Rajdu Dolnośląskiego, tyle tylko że tam jest o 18 000 mniej zakrętów! Na testach przed samym rajdem skupimy się na dobraniu właściwych przełożeń skrzyni biegów, a podczas zapoznania będziemy chcieli jak najlepiej opisać krótkie zakręty, których szybkie przejechanie będzie kluczowe w osiągnięciu dobrego rezultatu.– zakończył polski zawodnik.

Polska załoga całą operację pod nazwą Rajd Korsyki zapoczątkowała jednak dużo wcześniej. Już w poniedziałek 27 marca Jakub ,,Colin” Brzeziński i Szymon Marciniak odwiedzili Vittorio Canevę, pod którego czujnym okiem przeprowadzili 3-dniowe testy we Włoszech.

Tydzień później, bo począwszy od 3 kwietnia rozpoczęły się oficjalne testy załogi GO+ Cars Atlas Ward, przygotowujące bezpośrednio do imprezy na Korsyce. Tego samego dnia wystartowało zapoznanie z trasą. Pierwszy odcinek już w piątek o godzinie 9:22.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News