Co wiemy przed startem Rajdu Śląska?

We wtorkowy wieczór organizatorzy Rajdu Śląska opublikowali listę startową ostatniej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na trasie nie zobaczymy Filipa Nivetta, Briana Bouffier oraz Jana Chmielewskiego.

Co wiemy przed startem Rajdu Śląska?
Podaj dalej

Na rampie startowej zlokalizowanej w sąsiedztwie Stadionu Śląskiego pojawią się 43 załogi, które od piątku do niedzieli będą rywalizowały o zwycięstwo. Najciekawiej zapowiada się walka o tytuł wicemistrza kraju, którą pomiędzy sobą rozegrają Zbigniew Gabryś oraz Tomasz Kasperczyk. Szansę na ten tytuł ma jeszcze Brian Bouffier, jednak Francuza nie zobaczymy na Śląsku.

Bardzo ciekawie będzie również w klasie Open N. W grze o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej pozostało jeszcze czterech kierowców. Hubert Maj, Miko Marczyk, Łukasz Kotarba oraz Marcin Słobodzian rozstrzygną na Śląsku o kolejności miejsc na podium całego cyklu. Wszyscy zainteresowani staną bowiem do rywalizacji na pierwszym odcinku specjalnym, zaplanowanym wokół Stadionu Śląskiego w piątek o godzinie 19:00.

Z numerem drugim na swoim samochodzie miał wystartować Łukasz Habaj, który kilka dni temu uplasował się na trzecim miejscu w Rajdzie Lipawy, czyli rundzie zaliczanej do cyklu ERC. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że kierowca zmaga się z drobnymi problemami zdrowotnymi i będzie zmuszony odpuścić najbliższy start. Na Śląsku nie zobaczymy również Jana Chmielewskiego, który już wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrzowski w stawce Open 2WD.

Rajd Śląska będzie również czwartą rundą cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Na starcie pojawi się blisko 60 załóg z całą czołówką cyklu na czele. Załogi będą rywalizowały z numerami trzycyfrowymi a swoje zmagania rozpoczną od sobotniego odcinka miejskiego w Mikołowie, na trasę którego wyruszą przed kierowcami walczącymi w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Tagi: Rajd Śląska, RSMP

Przeczytaj również