Co się najlepiej sprzedaje?

Co się najlepiej sprzedaje?

Podaj dalej

Niedawno światło dzienne ujrzało podsumowanie pierwszych dziewięciu miesięcy 2017 roku autorstwa Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów ACEA. Które marki notują największy wzrost, czego i gdzie kupuje się najwięcej?

Pomimo faktu, że Polska nie prowadzi w liczbie zarejestrowanych samochodów, to jest jednym z liderów w innej kategorii – w porównaniu z rokiem ubiegłym zanotowano wzrost rejestracji nowych samochodów aż o 17,3 %. Lepszą dynamikę w tym okresie mają tylko Litwa, Chorwacja, Węgry i Bułgaria. W Polsce zarejestrowano podczas pierwszych 9 miesięcy 355,5 tysiąca samochodów. W tej statystyce prowadzą Niemcy (2,6 mln) i Wielka Brytania (2,1 mln).

Jeśli chodzi o marki, to największą liczbą rejestracji cieszy się Volkswagen. Ponad pół miliona mniej rejestrowanych samochodów miało na sobie znaczek Renault, a dalej znajdują się Peugeot, Fiat, Audi i Mercedes. Jeśli chodzi o największy wzrost względem ubiegłego roku, to absolutnym liderem jest Alfa Romeo. Samochody włoskiego producenta rejestrowano aż o 33 % częściej niż w tym samym okresie w roku ubiegłym. Dalej w tej statystyce są Łada, Suzuki, Toyota, Seat i Dacia.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News