Co-drive z Alonso? Nowa gratka dla fanów F1

Organizatorzy Formuły 1 po kontrowersjach związanych z usunięciem grid girls z pól startowych starają się zachęcić kibiców nowymi atrakcjami. Od tego roku na przynajmniej 10 weekendach Grand Prix organizowane będą konkursy z dość szczególną nagrodą.

Co-drive z Alonso? Nowa gratka dla fanów F1
Podaj dalej

Nowy program stworzony wspólnie z dostawcą opon firmą Pirelli ruszy na Grand Prix Bahrajnu. W trakcie weekendu wyścigowego kibice za sprawą serii konkursów będą mieli możliwość wskoczenia na prawy fotel supersamochodu prowadzonego przez profesjonalnego kierowcę wyścigowego.

Program Formula 1 Pirelli Hot Laps da fanom szansę na przybliżenie się do sportu i dotknięcie go, poczucie doświadczenia związnego z torami wyścigowymi na własnej skórze – mówi Sean Bratches, dyrektor komercyjny Formuły 1.

Jedyna w życiu okazja wzięcia udziału w przejażdżce z kierowcą wyścigowym na torze to coś prawdziwie unikalnego. Chcemy być jak najbliżej naszych kibiców, czego dowodem może być właśnie ta akcja.

– To pokazuje również nasze możliwości dostarczenia cennych doświadczeń dla naszych partnerów, takich jak Pirelli, czy zespołów Formuły 1 – zakończył.

Jako pierwsi do programu dołączyli Aston Martin oraz McLaren – w nadchodzących tygodniach poznamy kolejnych producentów hipersamochodów, jakimi kibice będą mogli przejechać się na prawym fotelu w trakcie weekendu GP.

McLaren „wystawi” na potrzeby akcji model 720S, podczas gdy Aston Martin przywiezie na tor pachnącego nowością V8 Vantage. Za jego kierownicą zasiądą Max Verstappen i Daniel Ricciardo, z kolei McLarena poprowadzą kierowca rezerwowy Lando Norris, Fernando Alonso i Stoffel Vandoorne. Jeśli będziecie mieli wyjątkowo dużo szczęścia, możecie trafić do samochodu prowadzonego przez 2-krotnego mistrza świata, ambasadora McLarena – Mikę Hakkinena.

Tagi: F1

 

Przeczytaj również