Co czeka nas jutro: Więcej oesów niż zwykle

Emocje po pierwszym etapie Rajdu Korsyki jeszcze nie opadły, a my już powoli szykujemy się do drugiego. Jutro załogi zmierzą się z sześcioma odcinkami specjalnymi. Przed nami najdłuższy etap imprezy.

Co czeka nas jutro: Więcej oesów niż zwykle
Podaj dalej

Drugi etap 61. CORSICA Linea Tour de Corse 2018 rozpocznie się jutro o godzinie 6:10, kiedy to zawodnicy wjadą na poranny, 15-minutowy serwis. Później wszyscy udają się na północ od Bastii. Pierwszym testem dnia będzie OS5 Cagnano – Pino – Canari 1 rozpoczynający się równo o 7:37. W trakcie tej ponad 35-kilometrowej potyczki zawodnicy przejadą praktycznie z jednego krańca wyspy, na drugi. Kibice jadący z Bastii powinni wybrać drogę D80, która wiedzie tuż przy wybrzeżu. Po 26 kilometrach będziemy już w miejscu startu próby. Cagnano – Pino – Canari jest jednocześnie najdłuższym oesem dnia. Jego charakterystyka? Na zawodników czeka istny rollercoaster, do góry, na dół, do góry, na dół i tak w sumie pięć razy. Ostatnio części tego oesu używane były w 2016 roku.

Drugi test dnia, OS6 Désert des Agriates 1 wystartuje równo o godzinie 9:18. Nieco ponad 15-kilotrowy oes będzie przebiegał w większości po wysokości około 300 m.n.p.m., jednak ostatnia jego część to ciągłe spadanie. To całkowicie nowa próba w tym rajdzie, co będzie z pewnością kolejnym wyzwaniem. Kibice dotrą na oes wyruszając z Bastii na zachód, w kierunku miejscowości Saint-Florent. Podróż będzie miała długość około 34 km.

Ostatnią próbą pierwszej pętli będzie OS7 Novella 1. Pomimo podobieństwa w dystansie, bo mamy tutaj 17,39 km ścigania, to test ten będzie całkowitym przeciwieństwem tego poprzedniego. Droga w większości prowadziła będzie tutaj pod górę, a zawodnicy znają ją doskonale z ubiegłych lat, bo jeździli tamtędy w latach 2016 i 2017. Pierwszy przejazd Novelli rozpocznie się o godzinie 11:08, a następnie załogi udają się na serwis.

Popołudniowy, 30-minutowy serwis rozpocznie się o godzinie 13:31. Następnie na zawodników czeka druga pętla złożona z tych samych prób, przejeżdżanych w tej samej kolejności, co o poranku. O godzinie 15:21 wystartuje OS8 Cagnano – Pino – Canari 2, równo o 17:02 załogi wyruszą na test OS9 Désert des Agriates 2, zaś na zakończenie dnia, o 18:39 wystartuje OS10 Novella 2. Ostatnim elementem rajdowej soboty będzie 45-minutowy Flexi Servis F, który rozpocznie się o godzinie 20:10.

Mapy: Rally Maps

Tagi: Rajd Korsyki, WRC, Tour de Corse, Ford, Ford Polska, Ford Performance

 

Przeczytaj również