Co czeka nas jutro: Startujemy od maratonu

Co czeka nas jutro: Startujemy od maratonu

Podaj dalej

Już jutrzejszego poranka rozpocznie się 61. CORSICA Linea Tour de Corse 2018. Zawodnicy zmierzą się z czterema odcinkami specjalnymi o łącznej długości 125 kilometrów. Co, gdzie, kiedy? Zapraszamy do lektury.

O godzinie 8:40 zawodnicy wjadą na 15-minutowy serwis, a następnie udają się z Bastii na pierwszy odcinek specjalny rajdu. OS1 La Porta – Valle di Rostino 1 rozpocznie się równo o godzinie 9:50. Próba o długości 49,03 km zlokalizowana jest stosunkowo blisko Bastii. Kibice jadący z serca rajdu dostaną się do niej biegnącą niedaleko wybrzeża drogą T11, a tuż po minięciu lotniska skręcą w prawo, w kierunku oesu. Poranna wycieczka wyniesie około 30 km.

Nieco dalej od Bastii znajduje się OS2 Piedigriggio – Pont de Castirla 1, chociaż również tam dojedziemy stosunkowo łatwo, bo po drodze T11 znajdziemy się na T20 i po około 55 kilometrach podróży jesteśmy na miejscu. Drugi oes Rajdu Korsyki będzie już zdecydowanie krótszy, bo liczy sobie zaledwie 13,55 km, a rozpocznie się on o godzinie 11:09.

Następnie na zawodników czeka 30-minutowy serwis w Bastii i druga pętla. W jej trakcie zawodnicy zmierzą się z tymi samymi oesami, co o poranku. OS3 La Porta – Valle di Rostino 2 rozpocznie się o godzinie 15:12, zaś OS4 Piedigriggio – Pont de Castirla 2 wystartuje o 16:31, więc około 17:30 wszystkie załogi powinny być już „done and dusted”. Finałowym punktem dnia będzie Flexi Service C, który rozpocznie się w Bastii o godzinie 19:01 i potrwa 45 minut.

Mapy: Rally Maps

Tagi: Rajd Korsyki, WRC, Tour de Corse, Ford, Ford Polska, Ford Performance

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News