Co czeka nas jutro: Ostatnia korsykańska prosta

Co czeka nas jutro: Ostatnia korsykańska prosta

Co czeka nas jutro: Ostatnia korsykańska prosta

Podaj dalej

Już jutro czekają nas ostatnie dwa odcinki specjalne 61. CORSICA Linea Tour de Corse 2018. Dwie próby nie oznaczają naturalnie, że będzie krótko, bo na zawodników czeka ponad 71 kilometrów ścigania!

Podobnie jak w przypadku dzisiejszego i piątkowego etapu, wszystko rozpocznie się od porannego serwisu w Bastii. Ten wystartuje o godzinie 7:00 i potrwa przez kwadrans (dla każdej załogi). Następnie na zawodników czeka długa podróż na południe wyspy, w okolice miejscowości Ajaccio. Tam o godzinie 9:23 rozpocznie się OS11 Vero – Sarrola-Carcopino, najdłuższa próba rajdu. Na ponad 55 km oesu zawodnicy przeżyją istny rollercoaster, gdzie najwyższy punkt będzie miał prawie 900, a najniższy poniżej 200 m.n.p.m. Znaczna większość testu jest nowa, bo zawodnicy przejeżdżali częściami tej próby w latach 2017, 2016, 2015, czy 2014, jednak za każdym razem było to zaledwie kilka kilometrów.

Na zakończenie rajdu, tradycyjnie o godzinie 12:18 wystartuje Power Stage, OS12 Pénitencier de Coti-Chiavari, o długości równo 16,25 km. W przeciwieństwie do pierwszego testu dnia, tym razem zawodnicy przeniosą się na tereny wysunięte na południe od Ajaccio. W pierwszej połowie załogi będą zajmować się wspinaczką, później do mety trasa będzie już opadać. Czy zawodnicy mają doświadczenie na tej trasie? Połowiczne i to tylko Sebastien Loeb, Dani Sordo, Jari-Matti Latvala, Andreas Mikkelsen oraz Sebastien Ogier. Tylko oni brali udział w Rajdzie Korsyki 2008, gdzie mieli okazję przejechać większą część tej próby.

Mapy: Rally Maps

Tagi: Rajd Korsyki, WRC, Tour de Corse, Ford, Ford Polska, Ford Performance

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News