Claire Williams: Kubica mógłby być dyrektorem technicznym

Claire Williams: Kubica mógłby być dyrektorem technicznym

Podaj dalej

Claire Williams, szefowa zespołu z Grove, nie kryła optymizmu po wczorajszym dniu testów na Circuit de Barcelona Catalunya. Córka Sir Franka pochwaliła Roberta Kubicę, który pokonał dystans dwóch Grand Prix Hiszpanii bez żadnych problemów.

Przez wszystkie lata swojej obecności w Formule 1 Robert wyrobił sobie opinię kierowcy, który chwalony jest nie tylko za umiejętności za kierownicą, ale także inteligencję i smykałkę do inżynierii. Polak ma bardzo dużą wiedzę, która może pomóc Williamsowi stanąć na nogi.

– Wiedza, jaką posiada, jest fenomenalna. Mógłby być naszym dyrektorem technicznym – twierdzi córka Sir Franka.

Co więcej, w trakcie sesji dla mediów po wczorajszym dniu na Circuit de Barcelona Catalunya, Claire dała jasno do zrozumienia, że cały zespół wierzy w wykonanie pełnego programu i przygotowanie się do nadchodzącego Grand Prix Australii.

– Musimy skondensować nasz program. Mamy jasne cele, na których musimy się teraz skoncentrować. Niezawodny samochód pozwoli nam zminimalizować straty – powiedziała. Claire wyraziła też zadowolenie z niezawodności, jaką prezentuje konstrukcja FW42. We wtorek George Russell pokonał 119 okrążeń, w środę Kubica dołożył kolejne 130. To oznacza, że kierowcy będą mogli bez przeszkód pracować nad programem w trakcie dwóch ostatnich dni.

Dzięki niezawodności naszego bolidu możemy zrealizować wiele programów, które jeszcze do niedawna stały pod znakiem zapytania. Plan na kolejne dni zakłada pokonanie jeszcze większej liczby kilometrów – zapowiedziała.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News