Citroen zatrudni Loeba w sezonie 2018?

Citroen zatrudni Loeba w sezonie 2018?

Podaj dalej

Yves Matton, szef zespołu Citroen Racing, nie wyklucza możliwości powrotu na odcinki specjalne Rajdowych Mistrzostw Świata utytułowanego Sebastiena Loeba. Francuz przyznaje, że taki scenariusz może zostać zrealizowany najwcześniej w przyszłym roku.

9-krotny mistrz świata wraca za kierownicę Citroena aby przetestować tegoroczną konstrukcję w nadchodzących dniach – będzie to pierwsza współpraca Loeba z francuskim zespołem od sezonu 2015, kiedy zaliczyli ostatni wspólny start.

Gdy tylko dowiedzieliśmy się, że Loeb wróci za kierownicę auta WRC, zaczęto spekulować o jego potencjalnym powrocie na odcinki specjalne. Francuz nie brał regularnego udziału w mistrzostwach świata od sezonu 2012, kiedy to zdobył swój dziewiąty mistrzowski tytuł.

Szef zespołu Citroen Yves Matton przyznał, że choć nie ma możliwości powrotu Loeba do rywalizacji w tym sezonie, nikt nie wyklucza jego obecności na odcinkach specjalnych w sezonie 2018.

W sezonie 2017 nie będzie miał możliwości wzięcia udziału w rajdzie, gdyż najzwyczajniej w świecie nie mamy w tym roku wolnych samochodów – powiedział Matton dla portalu motorsport.com. Nie ma samochodu, więc nie ma możliwości, by pojechał.

– Ponadto, wydaje mi się, że podejmowanie ewentualnej decyzji o wzięciu udziału w rajdzie w tak krótkim terminie nie jest najlepszym rozwiązaniem.

 – Wiemy, że poziom w WRC na tę chwilę jest bardzo wysoki, a mając tego rodzaju samochód, musisz mieć przejechane kilometry, by być konkurencyjnym. Jeśli, pewnego dnia, coś takiego się wydarzy, musi to być dobrze przygotowane.

Tagi: Citroen, WRC, rajdy, Sebastien Loeb

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News