Citroen w okrojonym składzie. Zgarną wszystko?

Citroen w okrojonym składzie. Zgarną wszystko?

Citroen w okrojonym składzie. Zgarną wszystko?

Podaj dalej

Podobnie jak w przypadku Rajdu Meksyku, Citroen Racing znów wystawia do rywalizacji zaledwie dwa samochody WRC. Pomimo okrojonego składu, zespół nie jest bez szans na zwycięstwo, co więcej, ma też spore szanse na triumf w WRC 2!

Kolejny raz wszystkie fabryki zabierają na rundę WRC trzy wurce, Citroen bierze tylko dwa. Jak to się jednak mówi, nie liczy się ilość, a jakość! A tej w ekipie francuskiego producenta z całą pewnością nie zabraknie, co więcej, zarówno Sebastien Loeb, jak i Kris Meeke stawiani są w gronie faworytów do zwycięstwa w Tour de Corse!

Loeb jest specjalistą od asfaltów, co do tego nie ma dwóch zdań. Pomimo długiej przerwy w startach, przez wielu ekspertów Seb uważany jest za głównego faworyta do zwycięstwa na Korsyce. Czy jest w tym przesada, hurraoptymizm? Raczej nie. To zdrowe, racjonalne podejście i dziewięciokrotny mistrz świata ma naprawdę duże szanse. A Meeke? Kris nie raz udowodnił już, że zarówno on, jak i C3 WRC ma niesamowity potencjał na asfaltach. Przecież w ubiegłym sezonie to właśnie Meeke prowadził w imprezie aż do czasu, kiedy w jego samochodzie wysiadł silnik.

Czy Citroen ma zatem szansę na zwycięstwo w Tour de Corse? Jak najbardziej tak! A to przecież nie wszystko, bo francuski producent może zgarnąć swoisty dublet i zapisać na swoje konto też kategorię towarzyszącą, WRC 2. Co prawda mamy tam Jana Kopeckiego i Ole Christiana Veiby’ego w Skodach R5, ale Citroen ma Stephane’a Lefebvre’a w nowym C3 R5! Zawodnik z doświadczeniem w mistrzostwach świata, w ubiegłym sezonie startujący wurcem, bardzo dobry na asfaltach. Z całą pewnością będzie on faworytem!

Co prawda w ubiegłym sezonie Citroen przeżywał ciężkie chwile i nie mógł złapać odpowiedniego tempa, ale wszystko wskazuje na to, że z francuskim zespołem jest coraz lepiej. Nie zdziwmy się więc, kiedy w niedzielę na Korsyce Citroen będzie święcił triumfy w dwóch najważniejszych kategoriach.

Tekst: Kamil Wrzecionko

Tagi: Rajd Korsyki, WRC, Tour de Corse

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News