Citroen ryzykuje

Citroen ryzykuje

Podaj dalej

Szef zespołu Citroen Racing zachęca Stephane’a Lefebvre’a oraz Craiga Breena do odważnej jazdy po odcinkach specjalnych Rajdu Australii. Yves Matton oczekuje od swoich zawodników lepszego tempa podczas finałowej rundy cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata, która rozpoczyna się już za tydzień.

Craig Breen w sezonie 2017 aż sześciokrotnie mijał linię mety jako piąty kierowca w stawce. Przed ostatnią próbą zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej, tracąc sześć punktów do lidera zespołu, Krisa Meeke – Uważam, że to bardzo prawdopodobne aby Kris osiągnął w Australii przyzwoity wynik. Według mnie bardzo dobrze radzi sobie na tego typu trasach i prezentuje odpowiednie tempo. Pierwszego dnia będzie miał dobrą pozycję do rywalizacji, więc z ciekawością będą obserwował jego poczynania – skomentował szef Citroen Racing.

Stephane Lefebvre wystąpił w obecnym sezonie w sześciu rundach. Najlepiej poradził sobie podczas Rajdu Polski gdy zameldował się na mecie z piątym rezultatem. W 2015 roku kierowca dosyć przypadkowo znalazł się na trasach w Australii. Zastąpił wówczas Madsa Ostberga i zajął trzynastą lokatę – Od juniorów oczekuję podejmowania większego ryzyka i lepszego tempa jazdy. Takie działanie może okazać się kluczem do pozytywnego zakończenia obecnego sezonu – zakończył Yves Matton.

Tagi: WRC, Rajd Australii, Citroen

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News