Citroen odsłonił karty

Citroen odsłonił karty

Citroen odsłonił karty

Podaj dalej

Podobnie jak trzy lata temu, ekipa pod wodzą Yvesa Mattona na miejsce prezentacji nowego teamu wybrała Abu Dhabi, które pozostaje tytularnym sponsorem teamu z Wersalu.

Kris Meeke, Craig Breen i Stepane Lefebvre w towarzystwie wspomnianego Mattona i Szejka Khalida Al-Qassimi  dokonali oficjalnego odsłonięcia modelu C3 WRC, który zadebiutuje za niecały miesiąc na trasach Rajdu Monte Carlo.

Kibice na całym świecie mogli śledzić na żywo prezentację nowego zespołu za pośrednictwem Facebooka

I choć samochód już od dawna jest testowany, to dopiero dzisiaj rajdowi kibice mogli zobaczyć C3 WRC w oficjalnym, przyszłorocznym malowaniu. W tym przypadku nie było żadnych niespodzianek. Jedyną i dość niespodziewaną jest fakt, że w nazwie zespołu znalazło ponownie się słowo „Citroen”. To oznacza, że koncern PSA po kilku latach promocji marki DS powrócił do korzeni i wystawia swój nowy samochód pod szyldem Citroena.

Testy C3 WRC odbywają się od początku kwietnia

Kris Meeke już zeszłym roku przedłużył umowę z Francuzami przez co stał się głównym testerem przyszłorocznego wurca. W międzyczasie Brytyjczyk nawinął tysiące testowych kilometrów i przy okazji dorzucił do swojego dorobku zwycięstwa w Portugalii i Finlandii. Dzięki temu mimo 37 lat na karku to właśnie Meeke jest upatrywany jako główny konkurent Sebastiena Ogiera do mistrzowskiego tytułu.

Wzorem innych ekip, elementem rozpozawczym C3 WRC jest monstrualnych rozmiarów tylny spoiler

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News