Cisza przed burzą w Varmland

Sobota jest pierwszym pełnym dniem podczas 7. rundy Rallycrossowych Mistrzostw Świata w Szwecji. Holjes Motorstadion co roku przyciąga na „Magiczny Weekend Rallycrossu” około 50 tysięcy osób. Co czeka nas dzisiaj na Holjesbanan? Przeczytajcie.

Cisza przed burzą w Varmland
Podaj dalej

O godzinie 9:00 rozpoczął się drugi wolny trening. Najlepiej w jego trakcie poradził sobie Petter Solberg. Tuż za Norwegiem uplasował się jego kolega zespołu Volkswagen PSRX Johan Kristoffersson. Podium uzupełnił Sebastien Loeb. Świetnie poradzili sobie zawodnicy fabrycznej ekipy Forda – Ken Block był 4., Andreas Bakkerud 5. Pierwszą szóstkę uzupełnił najlepszy z „prywaciarzy” – Kevin Eriksson za kierownicą Forda Fiesty.

Kolejnym punktem imprezy jest Monster Energy Drift Show. Tuż po rozluźniających pokazach swoją trzecią sesję kwalifikacyjną odbędą zawodnicy klas S1600 i RX2. O godzinie 13:45 odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia imprezy, zaraz po niej, bo równo o godzinie 14:00 wystartuje pierwsza kwalifikacja dla głównych aktorów tego weekendu – zawodników kategorii World RX i Euro RX Supercar. Ich zmagania zakończy druga sesja kwalifikacyjna, która rozpocznie się o godzinie 16:30.

Na sam koniec dnia kibice będą mogli znów podziwiać pokaz umiejętności driftu, a później będą mieli okazję do zdobycia autografów swoich ulubieńców.

Przeczytaj również