Circuit of Ireland pada łupem Breen'a

Circuit of Ireland pada łupem Breen'a

Podaj dalej

Craig Breen drugi rok z rzędu wygrywa w rajdzie Circuit of Ireland i pokonuje obecnego mistrza Europy Kajetana Kajetanowicza. Najniższy stopień na podium przypada załodze Alastair Fisher i Gordon Noble.

fot. FIA ERC
fot. FIA ERC

Dzisiejsza popołudniowa pętla rozpoczęła się od 4. czasu Kajetanowicza, jednak już na następnej próbie Polak okazał się najszybszy i odrobił ponad 7 sekund do Breen’a. Na przedostatnim odcinku Bulls Brook 2 to Breen okazał się lepszy, ostatecznie dowożąc zwycięstwo do mety.

Kajetanowicz przyznał, że miał założone opony na mokrą nawierzchnię i to one mogły w pewnym stopniu przyczynić się do nieco wolniejszego tempa. – Opony typu wet, droga sucha. To było nie do zrobienia, choć staraliśmy się. Świetny rajd dla nas, jednak wiemy, że musimy się poprawić w pewnych aspektach. Gratulacje dla Craiga Breena, bardzo dobra jazda.

Breen po przekroczeniu linii mety nie krył zadowolenia: – Dziękuję wszystkim, którzy umożliwili mi ten sukces. Jestem tak szczęśliwy, to niewiarygodne! Czułem, że to zwycięstwo wymyka się nam z rąk i musieliśmy bardzo się napracować, aby ostatecznie je przypieczętować.

Drugie w tym roku zwycięstwo w ERC 2 zanotował zespół Subaru Poland Rally Team z Wojtkiem Chuchałą i Danielem Dymurskim na pokładzie. Mistrz Polski z sezonu 2014 pokonał Giacomo Scattolonego o o ponad 7,5 minuty.

Świetnie potoczyła się także rywalizacja w ERC Junior, wygrana po raz pierwszy w karierze przez Łukasza Pieniążka. – Tak! Tak! Tak! Co za uczucie! To był dla nas niesamowity weekend, dziękuję za wasze wsparcie – cieszył się częstochowianin.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News