Ciężkie wyzwanie w Australii. Taka sytuacja nie zdarza się na co dzień

Ciężkie wyzwanie w Australii. Taka sytuacja nie zdarza się na co dzień

36 interakcji
Ciężkie wyzwanie w Australii. Taka sytuacja nie zdarza się na co dzień

Podaj dalej

Na zawodników startujących w 27. Kennards Hire Rally Australia czeka w tym roku spore wyzwanie. Załogi zapoznanie z wieloma odcinkami specjalnymi rozpoczynały od pustej kartki. Co prawda w poszczególnych rundach WRC często pojawiają się nowe odcinki specjalne, ale nie na taką skalę, jak obserwujemy to w Australii. Tutaj aż 16 prób to dla zawodników nowość.

Harmonogram Rajdu Australii liczy 24 odcinki specjalne. Zaledwie osiem z nich to próby, które przejeżdżane były w ubiegłym roku. Aż 16 to nowości, bądź mocno zmodyfikowane oesy. Trasy w regionie New South Wales często bywają zdradliwe, więc praca wykonana na zapoznaniu i skrupulatne sprawdzenie poszczególnych miejsc przez szpiegów mogą okazać się kluczowe dla przebiegu imprezy.

Finałowa runda sezonu WRC rozpocznie się czwartkowego wieczora, dokładnie o godzinie 22:03. Mówimy tutaj oczywiście o czasie dla Polski. W Australii będzie to naturalnie piątkowy poranek. Łącznie na zawodników czeka ponad 316 kilometrów ścigania, z czego największe wyzwanie czeka na wszystkich w sobotę – wtedy to samochody do pokonania będą miały ponad 130 km.

Wiele prób nastawionych jest na kibiców. Czterokrotnie przejeżdżany będzie test Destination New South Wales przy plaży w Coffs Harbour, dwukrotnie załogi zmierzą się z próbą Raleigh, zlokalizowaną niedaleko jednego z lokalnych torów. To daje nam aż sześć superoesów w rajdzie. Co ciekawe, kibice zgromadzeni na miejscu mogą spodziewać się obecności wielu celebrytów. Jednym z nich będzie z całą pewnością Russell Crowe. Zdobywca Oskara ma na obrzeżach Coffs Harbour swoją farmę i jest ogromnym fanem rajdów, więc z całą pewnością nie odmówi sobie wizyty na oesach.

Nieco gorzej sytuacja wygląda w przypadku fanów rajdów z Europy. Wszyscy, którzy zechcą śledzić rywalizację na oesach będą musieli zmierzyć się z nocnym czuwaniem. Walka będzie bowiem rozpoczynała się w okolicach godziny 21/22 czasu polskiego. Na jej koniec przyjdzie nam poczekać do 7 rano kolejnego dnia. Losy tytułu prawdopodobnie rozstrzygną się dopiero na Power Stage’u. Ostatnia próba w tym sezonie – OS24 Wedding Bells18 II rozpocznie się w noc z soboty na dzielę o godzinie 3:18 czasu polskiego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News