Ciasno w czołówce motocykli

Joan Barreda najszybciej pokonał dzisiejszy, najdłuższy w harmonogramie tegorocznego Rajdu Dakar etap z San Juan de Marcona do Arequipy. Hiszpan o ponad 10 minut pokonał drugiego Matthiasa Walknera i Kevina Benavidesa.

Po wczorajszym dramacie, jaki przeżywał Sam Sunderland, liderem rajdu wśród motocykli został zwycięzca 4. etapu Adrien Van Beveren.

Francuz finiszował dziś z czwartym rezultatem i 14-minutową stratą do Hiszpana, utrzymując fotel lidera w klasyfikacji generalnej. W całym rajdzie, którego partnerem strategicznym jest olejowa firma Motul, na drugim miejscu z zaledwie 1 minutą straty utrzymuje się trzeci dziś Kevin Benavides.

Zaledwie 14 sekund za nim uplasował się Austriak Matthias Walkner, który dziś popisał się drugim czasem.

Dzisiejszy zwycięzca Joan Barreda zredukował stratę do 7 minut i 33 sekund, co oznacza, że walka w kategorii motocykli będzie niezwykle zacięta aż do samego końca.

Największym pechowcem dzisiejszej rywalizacji w kategorii motocykli był Pablo Quintanilla – dwukrotny mistrz świata upadł na początku odcinka i linię mety przekroczył ze stratą prawie pół godziny.

Tagi: Dakar 2018MotulEpicStoryOriginalByMotulRajd DakarThisIsDakar