Cholernie szybki drag race, w którym nie zużyto ani kropli paliwa

Ile adrenaliny może zapewnić samochód elektryczny? Zdecydowanie całkiem sporo!

Cholernie szybki drag race, w którym nie zużyto ani kropli paliwa
Podaj dalej

Nic dziwnego, że coraz więcej kierowców, którzy wsiąknęli w świat samochodów o zerowej emisji zdaje sobie sprawę, że ekologia może iść w parze z osiągami.

Przed nami bardzo ciekawy wyścig na prostej pomiędzy przedstawicielami samochodów i motocykli elektrycznych. Tesla Model 3 Performance i motocykl Zero SR/F.

Oba pojazdy wyprodukowane w Kalifornii, oba o zapierających dech w piersiach osiągach . Liczby mówią same za siebie: Model 3 Performance, dzięki najnowszej aktualizacji oprogramowania ma moc 520 KM. To oczywiście najmocniejsza opcja z napędem na wszystkie cztery koła. Typowy dla silników elektrycznych moment obrotowym sprawia, że ​​ten kompakt jest poważnym rywalem w wyścigu.

Tym razem Tesla zmierzy się z motocyklem Zero SR/F, który co prawda ma na napęd tylko na tylne koło, ale za to może pochwalić się 111 KM przy masie 220 kg i monstrualnym momencie obrotowym – 190 Nm.

Ten 6-kołowy, bezemisyjny wyścig to jedynie wstęp do tego co będzie się działo na scenie elektrycznych pojazdów w 2020 roku. Nowy rok przyniesie wiele nowych modeli samochodów elektrycznych i mnóstwo innych niespodzianek.

 

Świat motoryzacji się zmienia, a pojazdy elektryczne to jedno z jego nowych oblicz. Dobrze być na bieżąco.

Przeczytaj również