Chery kolejną marką ze wschodu, która zaatakuje Europę

Chińscy producenci samochodów cały czas poważnie podchodzą do ekspansji rodzimej motoryzacji na rynki europejskie.

Chery kolejną marką ze wschodu, która zaatakuje Europę
Podaj dalej

Chery należy do chińskiego rządu i jeśli chodzi o wolumen produkcji, to jest w pierwszej dziesiątce największych producentów samochodów za wielkim murem.

Elektryczne SUV-y marki z Państwa Środka powinny dotrzeć na stary kontynent w ciągu dwóch najbliższych lat. Dodatkowo Chińczycy mają zamiar sporo zainwestować w Europie. W okolicach Frankfurtu nad Menem ma powstać europejskie centrum badawczo-rozwojowe, a w Berlinie studio designu.

We wrześniu 2017 r. we wspomnianym Frankfurcie, Chery zaprezentowało przedprodukcyjny koncept SUV-a, który ma być produkowany w trzech wersjach: hybrydowej, plug-in hybrid i elektrycznej. Dziś już wiemy, że samochód trafi do Europy.

Nad rozwojem podwozia producent współpracował z niemieckim Bentelerem, napęd czterech kół otrzymały do realizacji firmy Dana i BorgWarner, przekładnię skonstruował Getrag, a oświetlenie Hella.

Chery 3/4 swojej produkcji sprzedaje w Chinach, ale poważnie myśli o ekspansji w Europie i Ameryce Północnej. Wszystkie modele przeznaczone na te rynki sprzedawane będą pod nazwą Exeed.

Przeczytaj również