Chcesz kupić sobie NASCAR? Teraz to możliwe, wystarczy kilka miliardów dolarów

Chcesz kupić sobie NASCAR? Teraz to możliwe, wystarczy kilka miliardów dolarów

Podaj dalej

Jak podają zagraniczne serwisy, NASCAR może wkrótce zmienić swojego właściciela. Dotychczasowe ciało zarządzające za pośrednictwem Goldman Sachs Group Inc. już szuka nabywców organizacji.

Doniesienia mówią o tym, że etap sprzedaży jest na ten moment czysto badawczy, a zarządcy NASCAR oficjalnie odmawiają komentarzy na temat możliwej sprzedaży. Według agencji Reutersa, ruch ma wiele wspólnego ze starzejącą się bazą kibiców, coraz bardziej rygorystycznymi zasadami bezpieczeństwa i bardziej skomplikowanym otoczeniem medialnym. NASCAR ma coraz większe problemy z popularnością i seria jest już mniej atrakcyjna dla reklamodawców i sponsorów.

Kontrolująca NASCAR rodzina France podjęła współpracę z Goldman Sachs Group Inc, aby ta znalazła potencjalnego nabywcę. Na ten moment sprzedaż nie jest pewna. Źródła podają, że NASCAR mógłby przyciągnąć zainteresowanie z kilku konkretnych stron. Wycena nie została oficjalnie podana, jednak podejrzewa się, że spółka może być warta kilka miliardów dolarów.

NASCAR to amerykańskie dobro narodowe. Na liście 20 najpopularniejszych imprez sportowych w USA wyścigi tej serii zajmują aż 17 pozycji. Najbardziej lojalni fani stają się jednak coraz starsi, a młodzi niekoniecznie ciągną do NASCAR z takim entuzjazmem, co pokazują wyraźne spadki oglądalności.

Kupując NASCAR kupujemy m.in. trzy główne serie wyścigowe, Monster Energy NASCAR Cup Series, Xfinity Series i Camping World Truck Series. Cały pakiet to ponad 1500 wyścigów. Dogadując się z Goldman Sachs Group Inc. zostaniemy także właścicielami 12 torów wyścigowych goszczących 19 wyścigów głównej serii NASCAR, w tym legendarny Daytona International Speedway.

Przypomnijmy, w podobnej sytuacji właścicielami Formuły 1 stał się amerykański gigant medialny, Liberty Media.

Wojciech Garbarz

Tagi: NASCAR

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News