Chandhok: Kubica miał wystarczającą ilość okazji

Chandhok: Kubica miał wystarczającą ilość okazji

Chandhok: Kubica miał wystarczającą ilość okazji

Podaj dalej

Zdaniem Karuna Chandhoka, byłego kierowcy Formuły 1, który w sezonie 2010 bronił barw Hispania Racing F1 Team, Robert Kubica miał wystarczająco dużo okazji do zaprezentowania tempa, które powinno było pozwolić na angaż w sezonie 2018.

Zanim Polak rozpoczął testy z Williamsem poprowadził także bolid Renault z ubiegłego sezonu. Ze stajnią z Grove zaliczył najpierw serię testów w samochodzie z roku 2014, po czym wziął udział w posezonowych testach opon w Abu Zabi w najnowszym bolidzie.

Po przeanalizowaniu wszystkich danych, Williams zdecydował się zatrudnić Sergieja Sirotkina, Kubicy proponując rolę kierowcy testowego i rezerwowego.

Były kierowca Formuły 1, Karun Chandhok przyznał, że to wielka szkoda, jak potoczyły się losy Roberta Kubicy, jednak dodał, że ten miał więcej niż wystarczającą liczbę okazji na zaprezentowanie się z jak najlepszej strony.

Szkoda mi Roberta, jednak wydaje mi się, że dostał wystarczająco dużo okazji do potwierdzenia, że zasługuje na to miejsce – powiedział Chandhok.

Nie potrafię przypomnieć sobie drugiego kierowcy, który miałby tyle okazji do pokazania swojego potencjału z dwoma różnymi zespołami.

– Nie sądzę, by można było powiedzieć, że nie otrzymał uczciwej szansy.

– Znam Roberta dosyć dobrze. Kumplowaliśmy się od czasów World Series by Renault w 2005 roku, jest świetnym gościem, a przed tym wypadkiem w swoim szczycie formy był genialny za kierownicą.

– Prawdą jest, że zespoły nie mogą zatrudniać kierowców bazując na ich przeszłości. Muszą to robić patrząc na wszystkie okoliczności i ich formę dziś.

– To wielka strata dla sportu i dla Roberta, że umowa z Williamsem się nie udała.

Były dyrektor techniczny teamu Jordan, Gary Anderson, uważa, że większą rolę miał tutaj aspekt finansowy.

Myślę, że ważniejszy był tutaj jego stan konta. Wierzę w jego talent. Nie sądzę, by dało się wskoczyć do bolidu Renault, czy Williamsa, na 1-dniowy test i pojechać rewelacyjnie.

– Moim zdaniem jego tempo wyścigowe było bardzo dobre, wtedy wiadomo, że tempo kwalifikacyjne samo przyjdzie, ponieważ potrzebujesz zbudować pewność siebie w samochodzie. Niestety wydaje się, że przegrał tę walkę ze względu na stan konta – nie mógł wnieść pieniędzy, które były potrzebne.

Tagi: F1, Williams, Kubica

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News