Carey chce więcej niemieckich zespołów w F1

Carey chce więcej niemieckich zespołów w F1

Podaj dalej

Szef Formuły 1 Chase Carey chce zainteresować więcej niemieckich producentów dołączeniem do stawki królowej sportów motorowych. Ponadto, Amerykanin przyznał dla dziennika Sport Bild, że chce przywrócić Grand Prix Niemiec do kalendarza.

Nieobecne w sezonie 2017 Hockenheim ma wrócić do przyszłorocznego kalendarza, a Carey przyznał: Mamy niemieckiego mistrza, niemiecki samochód, który wywalczył tytuł wśród konstruktorów, niemiecką walkę o tytuł w tym sezonie, a ja chciałbym zobaczyć więcej niemieckich zespołów w stawce.

– Grand Prix Niemiec ma wspaniałą historię i chcemy, by była ona kontynuowana – zapewnił.

Poproszony o wyjaśnienie, czy mówiąc o większej liczbie niemieckich zespołów miał na myśli BMW, Porsche lub Audi, Carey odparł: Oczywiście. Naszym celem jest zainteresowanie takich firm udziałem w Formule 1 i z tego powodu poprawiamy warunki ekonomiczne i technologiczne.

Carey wspomniał również, że Liberty Media nazwie salę konferencyjną w nowej siedzibie F1 w Londynie upamiętniając legendarnego Michaela Schumachera.

Michael to kultowa postać tego sportu – przyznał Carey. Jest definicją kierowcy Formuły 1, więc chcemy oddać mu cześć nazywając jego imieniem i nazwiskiem jedną z sal.

Tagi: Audi, BMW, Porsche, GP Niemiec, Hockenheim

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News