Capito: VW wciąż dominowałby w WRC

Capito: VW wciąż dominowałby w WRC

Podaj dalej

Jeśli Volkswagen nie wycofałby się z Rajdowych Mistrzostw Świata na początku listopada ubiegłego roku, dominacja niemieckiego producenta trwałaby do dziś – takie jest zdanie byłego szefa zespołu Josta Capito.

Capito położył najważniejsze fundamenty pod nowe Polo R WRC 2017 i podjął mało popularną i odważną decyzję – szczególnie kontrowersyjną wśród kierowców – by wszystkie testy w trakcie sezonu 2016 przeznaczyć na rozwój samochodu w specyfikacji na sezon 2017.

Były szef Volkswagen Motorsport powiedział dla portalu motorsport.com: Na początku sezonu Volkswagen miałby ogromną przewagę, ponieważ zaczęliśmy pracować nad regulaminami na sezon 2017 znacznie wcześniej, niż cała reszta.

 – W ubiegłym roku prawie w ogóle nie testowaliśmy samochodu 16’, zawsze było to nowe Polo. Nasi kierowcy jeździli każdy rajd bez testów w aktualnym samochodzie, którego rozwój zatrzymaliśmy po sezonie 2015.

 – Od tamtego momentu pracowaliśmy na pełnych obrotach nad samochodem na sezon 2017.

Capito, oprócz skupienia się na Polo nowej generacji, przyznał także, że zespół z Hanoweru miał właściwy skład oraz niesamowitą wolę zwycięstwa i kulturę pracy. Mieliśmy trzech odpowiednich kierowców, którzy pozostaliby po sezonie 2016 w naszych barwach.

– Kiedy zobaczymy kierowców, którzy przeszli z Volkswagena i jeżdżą teraz innymi samochodami, każdy z nich narzeka. Ponieważ każdy z nich testował Polo nowej generacji, można wnioskować, że było ono lepsze. To oczywiste, sądząc po ilości czasu, jaką Volkswagen poświęcił na ten pojazd.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News