Cała kampania Kajetanowicza w ERC

Cała kampania Kajetanowicza w ERC

Cała kampania Kajetanowicza w ERC

Podaj dalej

Niedawno 2-krotny mistrz europy ogłosił, że wystartuje w Rajdzie Azorów. Nie było jednak mowy o tym, czy będzie to pojedynczy starty, czy zawodnik wystartuje w całej serii. Teraz już wiemy. Polak będzie bronił tytułu i może jako pierwszy zawodnik w historii wygrać cykl 3 razy z rzędu!

Perspektywa rekordu

Nie tak dawno w jednym z telewizyjnych programów śniadaniowych popularny Kajto zdradził, że istnieją dwie opcje – starty w WRC 2, lub w ERC. Z tym, że sam zainteresowany mówił wtedy, że w przypadku opcji drugiej mógłby dokonać czegoś, czego nikt inny nigdy nie dokonał. Perspektywa takiego rekordu była dla niego wyraźnie kusząca.

Ogromna rywalizacja

Tak też się stało. Kajetan Kajetanowicz ogłosił, że wystartuje w cyklu Rajdowych Mistrzostw Europy. Cel, który postawił przed sobą Lotos Rally Team będzie niezwykle ciężki do zrealizowania. W samym Rajdzie Azorów klasa RC2, w której wystartuje Kajto liczy sobie 35 zawodników, z czego aż 27 wystartuje samochodami R5!

Rywale

Konkurencja jest zatem piekielnie mocna. Wystarczy popatrzeć na nazwiska – Aleksiej Łukjaniuk, Ricardo Moura, Jose Antonio Suarez, Jose Maria Lopez, Ralfs Sirmacis, Nikolaj Gryazin, Jan Cerny, Josh Moffet itd. Są to zawodnicy doskonale znający rajdowe rzemiosło. Można się zastanawiać, czy ta klasa w ERC nie jest mocniejsza i bardziej wymagająca niż WRC 2.

Wypowiedź

Kajetan Kajetanowicz:To się nigdy nie zmieni. Na samą myśl o zbliżającej się walce moje serce bije coraz mocniej. Jeszcze będąc dzieckiem, bardzo lubiłem zapach benzyny, ulatniający się podczas wizyt na stacjach. Wtedy jednak nie sądziłem, że wiele lat później będę mógł rywalizować na trasach Mistrzostw Europy, wspierany przez polski koncern paliwowy. Dziś, napędzany przez partnerów, na czele z Grupą LOTOS, kolejny raz staniemy do walki o tytuł mistrzowski. Ubiegłoroczny sezon pokazał, że nawet najszybsi nie mogą osiadać na laurach i muszą ciężko pracować, by utrzymywać dobrą passę. Dlatego tym bardziej jestem dumny, że mogę współpracować z takimi partnerami, jak Grupa LOTOS, CUBE.ITG i Driving Experience.

To fantastyczne, że do naszego grona dołączyła firma Delphi. Razem rozpoczynamy walkę o historyczny triumf, co traktuję jako wyjątkowe wyzwanie. Od niektórych wymaga się więcej, a to jest dla mnie wielką motywacją. Cieszę się, że na prawym fotelu mojej rajdówki ponownie usiądzie Jarek Baran. To świetne, ponieważ razem odnosiliśmy największe sukcesy w naszych karierach rajdowych. Chcę także bardzo podziękować każdemu członkowi mojego zespołu, to oni są największą częścią każdego sukcesu!

Kalendarz ERC

Rajd Azorów jest pierwszą z ośmiu rund sezonu ERC w tym roku. Zawodnikom przyjdzie zmierzyć swe siły jeszcze na krętych i wymagających asfaltach Kanarów, na niezwykle technicznych szutrach rajdów Akropolu i Cypru, na szybkich, podbijających, często przechodzących przez lasy partiach asfaltowych rajdów Rzeszowskiego i Barum, na całkowicie nowej imprezie w Rzymie oraz w końcu, na niesamowicie szybkich, wypełnionych skokami szutrach Rajdu Lipawy.

Pozostali Polacy

Na starcie Rajdu Azorów oprócz Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana zobaczymy jeszcze kilka innych, polskich załóg. Będą to : #11 Tomasz Kasperczyk / Damian Syty (Fiesta R5), #15 Jarosław Kołtun / Ireneusz Pleskot (Fiesta R5), #17 Łukasz Habaj / Daniel Dymurski (Fiesta R5) oraz #40 Aleksander Zawada / Grzegorz Dachowski (Peugeot 208 R2).

Pierwsza próba rajdu wystartuje już dziś o 17:21 czasu polskiego. Będzie to mierzący 2,14 km OS1 Lagoa Stage.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News