Były kierowca wyścigowy uwielbia wsiadać do rajdówki. Znów wygra memoriał?

Platinum 12. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza (7-8 kwietnia), jak co roku jest okazją do zaprezentowania ciekawych samochodów. Uwagę kibiców zwraca między innymi prototypowa Skoda Fabia zbudowana przez warszawski Evolve Motorsport. Jej możliwości sprawdzi zwycięzca memoriału z 2016 r., Mateusz Lisowski.
Triumfator m.in. takich serii wyścigowych jak Skoda Octavia Cup, Scirocco-R Cup i Volkswagen Castrol Cup nigdy nie ukrywał, że chciałby startować w rajdach samochodowych. Dla Lisowskiego memoriał jest jedną z tego typu okazji, ponieważ na co dzień prowadzi swoją akademię sportowej jazdy. 28-latek nie ukrywa, że nie może doczekać się startu Skodą Fabią Evolve w wyróżniającym się malowaniu w barwach Olimp Sport Nutrition. Nie zapomina także, w jakim celu organizowana jest impreza z bazą w Wieliczce.

Były kierowca wyścigowy uwielbia wsiadać do rajdówki. Znów wygra memoriał?
Podaj dalej

Zobaczcie jak fenomenalnie wygląda samochód, którym razem z Darkiem Burkatem oddamy hołd tym wspaniałym kierowcom – oznajmił Mateusz Lisowski. – Janusz Kulig był dla mnie kimś wyjątkowym, podziwiałem jego jazdę, szybkość i precyzję. Pamiętam jak dziś, gdy byłem małym chłopcem i z całych sił trzymałem kciuki za jego sukcesy, byłem bezwzględnie zapatrzony w Janusza, jak w obrazek. Dlatego przygotowaliśmy wraz z Olimp Sport Nutrition wystrzałowy projekt Evolve Motorsport właśnie na ten rajd. Samochód jak widzicie jest naprawdę śliczny.

Samochód, którym pojedzie Lisowski posiada 2-litrowy silnik boxer EJ20 od Subaru. Turbo BorgWarner posiada system antilag. Jednostka sterująca pracą silnika Cosworth, aktywny dyferencjał, 6-biegowa sekwencyjna skrzynia biegów to tylko niektóre elektroniczne ulepszacze tej maszyny. Auto posiada oczywiście napęd na 4 koła z mechaniczną szperą na każdej osi. Krakowianin w tak ciekawej konstrukcji jest z pewnością w gronie faworytów imprezy. Małą zapowiedź tego, jak jeździ samochód można znaleźć wideo poniżej.

 

Indoor rallye ??#evolvemotorsport

Opublikowany przez Evolve Motorsport 21 lutego 2018

Rywalizacja odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę. Pierwszego dnia zaplanowano 2 przejazdy ponad 7-kilometrowego odcinka Brzegi (na granicy Krakowa i wsi Kokotów), a wieczorem uliczną próbę wokół rynku w Wielczce. Mniej więcej te same lokalizacje zobaczymy w niedzielę, ale w innych konfiguracjach.

Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza organizowany jest od 2007 roku. Jego celem jest upamiętnienie dwóch wybitnych polskich kierowców rajdowych, którzy przed zakończeniem swojej kariery zginęli w tragicznych okolicznościach.

Rajdowy wicemistrz Europy 1992, 7-krotny mistrz Polski, Marian Bublewicz zmarł 20 lutego 1993 r. w wyniku obrażeń, których doznał w Zimowym Rajdzie Dolnośląskim, jadąc z Ryszardem Żyszkowskim Fordem Sierrą RS Cosworth 4×4.

Janusz Kulig, który także posiadał wicemistrzostwo Europy (2002) i 3-krotnie był najlepszy w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zginął po wypadku na przejeździe kolejowym w Rzezawie w normalnym ruchu drogowym.

Przydatne linki:

Tekst: Marcin Zabolski

Tagi: Mateusz Lisowski, Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, Olimp Sport Nutrition, Platinum

Przeczytaj również