Były kierowca WRC dołącza do stawki World RX

Były kierowca WRC dołącza do stawki World RX

Podaj dalej

Znany z występów w Rajdowych Mistrzostwach Świata Francois Duval będzie rywalizował w zbliżającej się łotewskiej rundzie Rallycrossowych Mistrzostw Świata w Rydze.

Belg, który regularnie startuje w swojej domowej rundzie World RX, zastąpi nieobecnego Jeana-Baptiste Dubourga w zespole DA Racing Eurodatacar.

Dwukrotny zdobywca Andros Trophy nie weźmie udziału w łotewskiej rundzie Rallycrossowych Mistrzostw Świata – zamiast tego będzie towarzyszył swojej partnerce, Adeline Sangnier, również ścigającej się w rallycrossie, podczas narodzin ich pierwszego dziecka.

Kiedy otrzymałem tę propozycję, nie wahałem się ani chwili – powiedział Duval. Nie miałem jednak możliwości przejechania nawet kilku metrów tym samochodem, muszę się także nauczyć toru. Wydaje mi się jednak, że nie odniosę z tego powodu ogromnych strat – dodał.

DA Racing Eurodatacar to prywatny zespół, który pokazał jednak w przeszłości, że jest w stanie nawiązać walkę z fabrykami. To trochę tak jak walka Dawida z Goliatem, co stanowi jednak ciekawe wyzwanie.

 – Liczę na zmienne warunki atmosferyczne, które wyrównają różnicę w mocy między naszymi samochodami. Ciężko jest wyznaczyć sobie dokładny cel, jednak mogę zapewnić, że dam z siebie wszystko aby podziękować rodzinie Dubourg za wiarę i zaufanie, jakim mnie obdarzyli.

Duval swój najlepszy wynik w rallycrossie osiągnął w 2010 roku, kiedy wygrał swoją domową rundę w klasyfikacji mistrzostw Europy. Były zawodnik fabryczny Forda i Citroena w WRC ukończył ubiegłoroczną rundę w Mettet w WorldRX na piątym miejscu, ścigając się Fiestą w barwach OlsbergsMSE.

Tagi: WorldRX, Ryga, Duval

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News