Być jak Grigorij z „Czterech Pancernych”? Teraz możesz spełnić swoje marzenie i poprowadzić prawdziwy czołg

Być jak Grigorij z „Czterech Pancernych”? Teraz możesz spełnić swoje marzenie i poprowadzić prawdziwy czołg

Być jak Grigorij z „Czterech Pancernych”? Teraz możesz spełnić swoje marzenie i poprowadzić prawdziwy czołg

Podaj dalej

Kto z nas nie był w czasach dzieciństwa zafascynowany serialem „Czterej pancerni i pies”? Przygody załogi czołgu „Rudy 102”, później zabawa w wojnę pod trzepakiem. Teraz każdy może spełnić swoje dziecięce marzenia i usiąść za sterami prawdziwego czołgu!

Jazda czołgiem odbywa się niedaleko Warszawy. Każdy może zasiąść za sterami T-55 „Merida” w obecności instruktora. Czas trwania całej akcji to około pół godziny. Przez pierwsze 10 minut instruktor przeprowadzi szkolenie teoretyczne. Sama jazda czołgiem to około 20 minut.

Format

Jazda realizowana jest za sterami czołgu T-55 „Merida”. Na wstępie instruktor przedstawi zasady bezpieczeństwa oraz obsługę maszyny a także wykona okrążenie zapoznawcze. Po krótkim wstępie, uczestnik zasiądzie za sterami i przejmie kontrolę nad maszyną.

Dodatkowo w jeździe może uczestniczyć 5 osób towarzyszących, które zajmą miejsce na pancerzu pojazdu. Jazdy odbywają się na czołgowisku o powierzchni 15 ha, gdzie jeszcze niedawno stacjonowała Jednostka Wojsk Obrony Rakietowej Układu Warszawskiego.

Czołg

Sam czołg – T-55 „Merida” – to powszechnie używana w krajach byłego bloku wschodniego, spotykana na całym świecie, maszyna stanowiąca duży sukces rosyjskich konstruktorów. W prostej linii następca średnich czołgów T 34, T 44 i ciężkiego IS 3.

Maszynę w ruch wprawia silnik wysokoprężny, 12-cylindrowy, o mocy 640 koni mechanicznych. Jego masa bojowa to 42 tony. Czołg rozwija prędkość do 49 km/h, ale przecież to nie o prędkość w tym wszystkim chodzi.

Uzbrojenie

Czołg uzbrojony jest w armatę D-10T2S kal. 100 mm, karabin maszynowy PKT kal. 7,62 mm, oraz wielkokalibrowy karabin maszynowy DSzK-Mkal. 12,7 mm. Jeśli to marzenie czekało na spełnienie od dzieciństwa, to najlepszy czas, aby w końcu je spełnić!

Opinie ludzi

Matylda: Jeden z najlepszych prezentów jakich dostałam. Jazda czołgiem to niesamowite doświadczenie, nie trzeba być w wojsku żeby skorzystać z takiej przejażdżki. Super emocje i ciekawe doświadczenie.

Tomasz: Niezła maszyna…tyle ton i mnóstwo frajdy! moi znajomi mieli świetny pomysł żeby mi kupić taki przejazd! skorzystam jeszcze nie raz 🙂

Asia: Uwielbiamy robić fajne rzeczy, a to było naprawdę coś! Każdy zawsze marzył o tym, żeby przejechać się czołgiem, a Prezent Marzeń w łatwy sposób pomaga spełnić te marzenia! Na pewno nie ostatni coś tutaj kupujemy!

Jazdę czołgiem można wykupić: TUTAJ

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News