Buxtehude, czyli WorldRX przenosi się do Niemiec

Buxtehude, czyli WorldRX przenosi się do Niemiec

Podaj dalej

Już w najbliższy weekend cykl Rallycrossowych Mistrzostw Świata przeniesie się na przedostatnią rundę sezonu 2017 – znajdujący się w północnych Niemczech tor Estering. Andreas Bakkerud, który w ubiegłym roku zajął tu 3. miejsce, liczy na powtórkę tego rezultatu.

Małe miasteczko Buxtehude w Dolnej Saksonii zamieszkałe jest przed 40 tys. mieszkańców, jednak rallycross stanowi ważny i do dziś pielęgnowany element tradycji i kultury.

Kibice wykazują ogromne zainteresowanie World RX i wspierają nie tylko lokalnych zawodników, ale i kierowców wszystkich maszyn.

Sam tor również należy do interesujących – znajduje się tu ślepy zakręt, którego odpowiednie przejechanie może decydować o ostatecznym rezultacie biegów kwalifikacyjnych, pół-finałowych, czy finałowych.

Według wielu kierowców zwycięstwo na tym torze jest nie lada wyzwaniem i zawsze smakuje szczególnie.

Choć sytuacja w tabeli mistrzostw świata została już ustalona podczas minionego World RX of Latvia, kilku kierowców wciąż walczy o swoje pozycje. Wśród nich znalazł się Andreas Bakkerud, który obecnie zajmuje 5. lokatę i traci zaledwie 29 punktów do czwartego Sebastiena Loeba i 39 do trzeciego Mattiasa Ekstroma. Ten z kolei stanie przed szansą awansu na drugie miejsce, które obecnie należy do kontuzjowanego Pettera Solberga.

Tagi: WorldRX, RXofGermany, Estering, Buxtehude, Ford, Focus RS RX, Ken Block, Andreas Bakkerud

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News