Honda Civic XI hatchback po raz pierwszy wyszpiegowana

Honda Civic XI ma zadebiutować w 2022 roku. Niedawno pokazano prototyp wersji sedan, dziś udało się szpiegom motoryzacyjnym namierzyć zamaskowany model przedprodukcyjny w wersji nadwoziowej posiadającej pięcioro drzwi.

2022 Honda Civic hatchback
Podaj dalej

Honda Civic kolejnej generacji

Civic to bez wątpienia legendarny model. Jego pierwsza generacja pojawiła się na rynku już w 1972 roku. Kolejne generacje zdobywały sobie uznanie. Civic sprawdzał się świetnie zarówno jako auto miejskie, jak i ciekawy samochód sportowy w swoich szybkich odmianach Type R. Szczególną popularnością cieszyły się te produkowane w latach dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych.  Generacje VI i VII okazały się hitami sprzedaży. Ugruntowały one pozycję marki jako jednej z najbardziej niezawodnych na rynku.

Obecnie w sprzedaży znajduje się dziesiąta generacja Civica, która produkowana jest już od roku 2015, a w roku 2019 przeszła lifting. Z tego powodu Honda przygotowuje na 2022 rok premierę Hondy Civic XI. Pierwsze informacje pojawiły się gdy w maju zeszłego roku udało się szpiegom sfotografować zakamuflowany prototyp sportowej odmiany Type R.

2022 Type R

Wizja znana z prototypu

Prototypową wersję Civica XI w wersji sedan, Honda zaprezentowała w listopadzie 2020. Pomarańczowy hatchback przypominał nieco swojego poprzednika, jednak odznaczał się nieco bardziej minimalistycznym designem. Przeprojektowano przednią atrapę i tylne lampy, a zgodnie z zapowiedziami producenta wnętrze ma otrzymać nowy dziewięciocalowy ekran.

2022 civic prototyp

Pojazd który udało się zaobserwować na niemieckich ulicach jest nową, nieznaną wcześniej wersją hatchback. Poza tym wydaje się nie odbiegać znacząco wyglądem od zaprezentowanego kilka miesięcy temu. W oczy mogą rzucać się nieco łagodniejsze linie bocznych przetłoczeń, czy węższe tylne lampy.

2022 Honda Civic hatchback przód

2022 Honda Civic hatchback bok

Na ten moment producent nie podał szczegółów technicznych nowego modelu. Wiadomo jedynie, że Honda planuje elktryfikację oferty i prawdopodobnie Honda Civic XI dostępna będzie w wersji elektrycznej. Prawdopodobnie jedynymi poza tym dostępnymi wariantami nowego Civica będą odmiany hybrydowe, także w odmianie Type R.

2022 Civic hatchback tył

Przeczytaj również